تاریخ انتشار: ۲۴ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران با بیان این که صادرات گاز برای ایران یک فرصت بزرگ اقتصادی و سیاسی است، گفت: تجربه نشان داده است که صادرات گاز می‌تواند افزون بر منافع اقتصادی در دیپلماسی ایران نیز اثرگذار باشد. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از شانا، حمیدرضا صالحی، نایب رئیس کمیسیون […]

[ad_1]

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران با بیان این که صادرات گاز برای ایران یک فرصت بزرگ اقتصادی و سیاسی است، گفت: تجربه نشان داده است که صادرات گاز می‌تواند افزون بر منافع اقتصادی در دیپلماسی ایران نیز اثرگذار باشد.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از شانا، حمیدرضا صالحی، نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران با اشاره به این که گاز ایران یک فرصت بزرگ اقتصادی و سیاسی است، گفت: نباید در صادرات گاز تنها به ترکیه اکتفا کنیم، ١۵ کشور در همسایگی ما وجود دارد که می‌توانیم مراودات گازی خوبی با آنها برقرار کنیم، کشورهایی همانند عراق، ترکیه، عمان و امارات متحده عربی، ارمنستان و گرجستان متقاضیان گاز ایران هستند و افزون بر گاز فرصت صادرات به این کشورها در زمینه برق و دیگر انرژیها نیز فراهم است.

وی افزود: تجربه نشان داده است که صادرات گاز می‌تواند افزون بر منافع اقتصادی در دیپلماسی ایران نیز اثرگذار باشد، هم اکنون ۵٠ درصد از ظرفیت تولید گاز ایران خالی است و ١٠ میلیارد مترمکعب گاز به ترکیه صادر می‌کنیم، آنکارا قصد دارد در قراردادهای جدید، گاز ایران را در حجم بیشتر و با قیمت ارزانتر خریداری کند، اما نقطه قیمت کنونی برای ایران مناسب است و وزارت نفت بر سر قراردادهای پیشین با ترکیه پافشاری کرده است.

صالحی تصریح کرد: ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب این فرصت را دارد که به هاب انرژی منطقه بدل شود، همچنین ایران این قابلیت را دارد که بازیگر اصلی گاز در منطقه باشد و در این مسیر نباید به روشهای سنتی اکتفا کرد، زیرا ایران در مسیر اتصال شرق به غرب دنیا قرار گرفته است و استفاده از این فرصت افزون بر منافع مادی منافع سیاسی برای ما به همراه خواهد داشت.

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد: ایران باید از این تجربه استفاده کرده و از بخش خصوصی اهل فن برای تحقق اهداف صادراتی در حوزه گاز و انرژی استفاده کند.

۶۰۷/ ۶۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس