تاریخ انتشار: ۲۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری قصرشیرین گفت: صادرات کالا در مرزهای پرویزخان و خسروی این شهرستان از روز شنبه (۲۷ شهریور) پس از هشت روز تعطیلی به مناسبت عید قربان در عراق، از سرگرفته شد. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از ایرنا، فعالیت اقتصادی در مرزهای خسروی و پرویزخان که از ۱۹ شهریور […]

[ad_1]

قصرشیرین

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری قصرشیرین گفت: صادرات کالا در مرزهای پرویزخان و خسروی این شهرستان از روز شنبه (۲۷ شهریور) پس از هشت روز تعطیلی به مناسبت عید قربان در عراق، از سرگرفته شد.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از ایرنا، فعالیت اقتصادی در مرزهای خسروی و پرویزخان که از ۱۹ شهریور تا ساعت ۲۴ جمعه شب ۲۶ شهریور به علت تعطیلات عید سعید قربان از سوی طرف عراقی متوقف شده بود، با حضور طرف عراقی از روز جاری دوباره از آغاز شد.
وی اظهار کرد: مرزهای پرویزخان و خسروی رسمی هستند و تعطیلی آنها امکان پذیر نیست و تجار و بازرگانان ایرانی در ایام تعطیلات عید سعید قربان نیز آماده مبادلات تجاری بودند که به علت حضور نداشتن طرف عراقی، فعالیت اقتصادی از این مرزها به مدت یک هفته متوقف شده بود.
معاون فرماندار قصرشیرین بیان کرد: در ایام تعطیلات عید قربان، تردد مسافر از مرزهای پرویزخان و خسروی همانند سابق بدون وقفه انجام شد و از امروز در کنار مبادلات اقتصادی، ترانزیت سوخت نیز پس از یک هفته وقفه به دلیل تعطیلی عید قربان از مرز رسمی پرویزخان از سرگرفته شد.
نازپرورده اضافه کرد که اقلیم کردستان عراق و حوزه حکومت مرکزی از ۲۱ شهریور، پنج روز را به مناسبت عید سعید قربان تعطیل اعلام کرد که با اعلام پنج روزه تعطیلات رسمی عید با توجه به تعطیلی هفتگی جمعه قبل و بعد و روز شنبه بین تعطیلات، تعطیلات امسال عید قربان در عراق به هشت روز کشیده شد.
روزانه بیش از یک هزار دستگاه کامیون حامل کالاهای صادراتی از مرز بین المللی پرویزخان و بیش از ۳۰۰ دستگاه کامیون نیز از مرز خسروی به کشور عراق تردد می کنند.
بیش از ۵۴ درصد حجم صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین انجام می شود.
به طور میانگین روزانه ۲۵۰ مسافر به اقلیم کردستان عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان تردد می کنند ضمن اینکه روزانه بیش از یک هزار دستگاه کامیون حامل کالاهای صادراتی از مرز بین المللی پرویزخان و ۵۰۰ دستگاه کامیون نیز از مرز خسروی به کشور عراق صادر می شود.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد و دو مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان در امتداد این مرز طولانی برای مراودات تجاری و اقتصادی میان ۲ کشور ایجاد شده که پرویزخان هم مرز با اقلیم کردستان عراق و خسروی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی است.
۷۰۲/۶۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس