تاریخ انتشار: ۲۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] حجم صادرات نفت ایران به کره جنوبی در ماه اوت سال جاری میلادی (٢٠١۶) نسبت به مدت مشابه پارسال دو برابر شد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نفت و انرژی، با توجه به تلاش ایران برای احیای سهم خود در بازار نفت پس از لغو تحریم‌های غرب برضد این کشور، […]

[ad_1]

صادرات نفت

حجم صادرات نفت ایران به کره جنوبی در ماه اوت سال جاری میلادی (٢٠١۶) نسبت به مدت مشابه پارسال دو برابر شد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نفت و انرژی، با توجه به تلاش ایران برای احیای سهم خود در بازار نفت پس از لغو تحریم‌های غرب برضد این کشور، حجم واردات نفت خام کره جنوبی از ایران در ماه اوت امسال نسبت به سال گذشته میلادی در همین مقطع نزدیک به دو برابر شد.

اداره گمرک کره جنوبی، دیروز (پنجشنبه، ٢۵ شهریورماه) اعلام کرد که سئول در ماه اوت امسال یک میلیون و ١٠٠ هزار تن (معادل ٢۶٠ هزار و ٧٧٠ بشکه در روز) نفت خام از ایران خریداری کرد که این میزان در مدت مشابه پارسال و دوره تحریم‌ها ۵۵٢ هزار و ٧١٠ تن بوده است.

ایران با هدف رساندن تولید نفت خود به سطح پیش از تحریم‌ها، در سال جاری میلادی با سرعت چشمگیری تولید خود را افزایش داده به طوری که این میزان در ماه ژوئن امسال به سه میلیون و ۶۴٠ هزار بشکه در روز رسید، اما این میزان در مدت مشابه سال ٢٠١۵ میلادی دو میلیون و ٨۴٠ هزار بشکه در روز بوده است.

با توجه به این که ایران قیمت نفت سبک خود را در ماه سپتامبر به کمترین حد در هشت ماه اخیر کاهش داد، انتظار می رود که فروش این کالا به آسیا افزایش یابد.

حجم واردات نفت کره جنوبی از ایران در هشت ماه سال جاری میلادی با ١٢٠ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال ٢٠١۵ (سه میلیون و ٧٨٠ هزار تن) به هشت میلیون و ٣٣٠ هزار تن معادل ٢۵٠ هزار و ١۶٠ بشکه در روز افزایش یافت.

مجموع واردات نفت این کشور به عنوان پنجمین واردکننده نفت خام جهان، در فاصله ماه‌های ژانویه تا اوت امسال (هشت ماه) به ٩۴ میلیون و ۵۶٠ هزار تن (دو میلیون و ٨۴٠ هزار بشکه در روز) رسید که این میزان در سال گذشته میلادی در همین بازه زمانی ٩١ میلیون و ٨٨٠ هزار تن بوده است.

۶۰۲/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس