تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۴

رویترز گزارش داد: چین میزان واردات نفت خام خود را از ایران در ماه نوامبر (۱۰ آبان تا ۹ آذر) سال جاری میلادی، ۴۵ درصد نسبت به ماه قبل از آن (اکتبر) افزایش داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، چین ، بزرگترین خریدار نفت ایران محسوب می شود و در ماه نوامبر سال جاری میلادی دو میلیون و ٢٠ هزار تن، معادل ۴٩١ هزار و یکصد هزار بشکه در روز، نفت ایران را وارد کرد که ۴۵٫۲ درصد نسبت به ماه اکتبر بیشتر است.
مجموع واردات نفت چین از ایران در ١١ ماه منتهی به نوامبر سال جاری میلادی، به ٢۴ میلیون و ۴٠٠ هزار تن، معادل ۵٣٢ هزار و ۴٠٠ بشکه در روز، رسید که ۲٫۱ درصد نسبت به دوره مشابه در سال گذشته میلادی کمتر بود.
میانگین کنونی واردات نفت ایران توسط چین ، نسبت به رقم قرارداد دو کشور مبنی بر ۶٠٠ هزار بشکه در روز، کمتر است. مهمترین دلیل این تفاوت، تعطیلی یک واحد پتروشیمی چینی واردکننده نفت ایران به دلیل آتش سوزی است.
به گزارش ایرنا، چین با خرید حدود ۴۰ درصد نفت خام ایران در شمار بزرگترین خریداران نفت ایران جای دارد.
میزان خرید نفت خام ایران توسط چین ، در ماه های مختلف نوسان دارد، برخی ماه ها به دلیل تعمیرات پالایشگاه و کاهش تولید فرآورده، میزان واردات نفت خام کشورمان توسط پکن کاهش می یابد، اما در ماه های بعد افزایش داشته است.
اکنون پالایشگاه های چینی که از تحریم ها علیه ایران معافیت دارند ، قراردادهای خرید نفت از ایران را تمدید کرده اند.
کشورهای چین، هند، کره جنوبی، ژاپن و ترکیه در دوران تحریم مجاز بودند در مجموع تا سقف یک میلیون بشکه نفت از ایران خریداری کنند.

برچسب ها: برچسب‌ها, , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس