تاریخ انتشار: ۳۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] تازه ترین آمار حاکی است که بیماری ایدز و ویروس اچ آی وی به شکلی گسترده دردانشگاه های استان جیانگشی در جنوب چین دهها نفر را مبتلا کرده و هفت نفر را به کام مرگ برده است. به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا، بررسی ها نشان می دهد که ویروس مذکور و بیماری ایدز در سال جاری میلادی باعث ابتلای ۱۳۵ دانشجو […]

[ad_1]

یشگیری از ایدز برای قربانیان تعرض

تازه ترین آمار حاکی است که بیماری ایدز و ویروس اچ آی وی به شکلی گسترده دردانشگاه های استان جیانگشی در جنوب چین دهها نفر را مبتلا کرده و هفت نفر را به کام مرگ برده است.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا، بررسی ها نشان می دهد که ویروس مذکور و بیماری ایدز در سال جاری میلادی باعث ابتلای ۱۳۵ دانشجو در ۳۷دانشگاه این استان شده است.
مرکز پیشگیری و کنترل ایدز در چین در تارنمای خود گزارش کرده که رشد بیماری نگران کننده است و نسبت به پنج سال قبل ۴۲ درصد بیشتر شده است.
درسال ۲۰۰۸ میلادی نرخ ابتلای دانشجویان در دانشگاه های این استان بخصوص در شهر نن چانگ مرکز استان فقط پنج و نیم درصد بود اما در سال ۲۰۱۴ میلادی به ۱۶ و نیم درصد افزایش پیدا کرد.
آمار نشان می دهد که از سال ۲۰۱۱ تا سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از ۸۰ درصد از موارد ابتلا به بیماری به دلیل روابط غیراخلاقی بوده است.
تارنمای چاینا ارگ چین می نویسد که بسیاری از مبتلایان دانشجویان جوانی هستند که اطلاعات کافی در باره بیماری و ویروس آن ندارند و راه های پیشگیری را بخوبی نمی دانند و در آموزش دادن به آنان کوتاهی شده است.
کارش ناسا ن چینی می گویند که اگر این جوانان بدرستی آموزش نبینند و هنوز از اصلی ترین راه های پیشگیری آگاهی نداشته باشند ، وضعیت در سطح دانشگاه های استان بدتر خواهد شد.
مسوولان چینی می گویند که در این کشور نزدیک به ۲۵۰ هزار نفر به بیماری ایدز مبتلا هستند و آمار دیگری هم شمار آنان را تا ۸۰۰ هزار نفر براورد می کند و سازمان مللهشدار داده است اگر اوضاع کنترل نشود ممکن است نزدیک به ۱۰ میلیون نفر در چین به ایدز و ویروس اچ آی وی آلوده شوند.
۲۰۱۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس