تاریخ انتشار: ۱۲ مرد ۱۳۹۵

[ad_1]  پس از اینکه دیروز یک پسر در سیبری روسیه جان خود را بر اثر سیاه زخم از دست داد، ۹۰ نفر از جمله ۵۰ کودک در شمال روسیه (سیبری) تحت بررسی های شدید پزشکی قرار گرفتند. به گزارش ایرنا از بی بی سی نیوز، معاینات نشان می دهد هشت تن به سیاه زخم مبتلا […]

[ad_1]

 پس از اینکه دیروز یک پسر در سیبری روسیه جان خود را بر اثر سیاه زخم از دست داد، ۹۰ نفر از جمله ۵۰ کودک در شمال روسیه (سیبری) تحت بررسی های شدید پزشکی قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا از بی بی سی نیوز، معاینات نشان می دهد هشت تن به سیاه زخم مبتلا هستند. محققان احتمال می دهند که سیاه زخم در روسیه از طریق گوزن شمالی شیوع پیدا کرده است. 

بیش از دو هزار و ۳۰۰ گوزن شمالی بر اثر شیوع سیاه زخم در منطقه یامالو-ننتس سیبری جان خود را از دست داده اند. دولت روسیه نیروهای آموزش دیده را برای کمک به منطقه فرستاده است.

بیشتر افراد بستری شده در بیمارستان، خانواده دامداران هستند و حتی اگر هیچ نشانه ای از بیماری نیز نداشته باشند، مورد بررسی قرار می گیرند. خانواده ها به اردوگاهی در ۶۰ کیلومتری بیمارستان محل نگهداری بیماران آلوده به سیاه زخم منتقل شده اند. 

آخرین تاریخ شیوع سیاه زخم در این منطقه در سال ۱۹۴۱ میلادی بوده است و بیشتر قربانیان دامداران بوده اند.

سیاه زخم یک بیماری عفونی است که بر اثر نوعی باکتری به نام باسیلوس آنتراسیس ایجاد می شود. تماس با حیوانات آلوده یا فراورده های آن ها از قبیل پشم، مو، پوست، گوشت و استخوان مهمترین عامل انتقال به انسان است. معمولا هاگ سیاه زخم سال ها در خاک پنهان می ماند تا از طریق زخم باز، وارد بدن حیوانات شود. کارگران کشتارگاه ها بیشترین افراد در معرض خطر هستند. تنها راه درمان سیاه زخم، آنتی بیوتیک است.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس