تاریخ انتشار: ۲۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] وزنه‌بردار دسته ۸۵ کیلوگرم کشورمان اولین مدال کاروان ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو به رنگ مرغوب طلا را به ارمغان آورد. به گزارش ایسکانیوز، در هفتمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو، از ساعت ۲:۳۰ بامداد رقابت‌های گروه A دسته ۸۵ کیلوگرم وزنه‌برداری با حضور کیانوش رستمی از ایران به همراه ۱۰ وزنه‌بردار دیگر […]

[ad_1]

کیانوش رستمی

وزنه‌بردار دسته ۸۵ کیلوگرم کشورمان اولین مدال کاروان ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو به رنگ مرغوب طلا را به ارمغان آورد.

به گزارش ایسکانیوز، در هفتمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو، از ساعت ۲:۳۰ بامداد رقابت‌های گروه A دسته ۸۵ کیلوگرم وزنه‌برداری با حضور کیانوش رستمی از ایران به همراه ۱۰ وزنه‌بردار دیگر به روی تخته رفتند که نماینده شایسته کشورمان با مجموع ۳۹۶ کیلوگرم مدال طلای این وزن را به گردن آویخت و اولین مدال ایران را که طلا بود، کسب کرد.

دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۲ لندن کار خود در دو ضرب را با انتخاب وزنه ۲۱۵ کیلوگرمی آغاز کرد اما نتوانست آن را بالای سر ببرد. او در ادامه موفق شد در دومین حرکتش وزنه ۲۱۵ کیلوگرم را مهار کند. رستمی در حرکت سوم موفق شد وزنه ۲۱۷ کیلوگرمی را بالا ببرد.

رکورد دو ضرب المپیک با ۲۱۵ کیلوگرم در اختیار «دیماس» یونانی بود که در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی به ثبت رساند.

در حرکت یک‌ضرب نیز رستمی در حرکت نخست خود وزنه ۱۷۴ کیلوگرمی را بالای سر برد و در دومین حرکت موفق به مهار وزنه ۱۷۹ کیلوگرمی شد اما در سومین حرکت نتوانست وزنه ۱۸۲ کیلوگرمی را بالای سر ببرد و در نهایت با رکورد ۱۷۹ کیلوگرم صدرنشین یک‌ضرب شد.

وزنه‌بردار کشورمان بدین ترتیب با مجموع ۳۹۷ کیلوگرم به مدال قهرمانی دست یافت و اولین طلای کاروان المپیک کشورمان را به ارمغان آورد.

۶۰۱/۶۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس