تاریخ انتشار: ۰۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس مجمع نمایندگان گیلان گفت: شیرابه هایی که از زباله ها وارد رودخانه های گیلان می‌شود عامل ایجاد سرطان است. به گزارش ایسنا، مهرداد لاهوتی در دیدار با معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به اینکه  در گذشته‌ای نه چندان دور وجود کشتارگاههای سنتی و خون آبه هایی که در […]

[ad_1]

رییس مجمع نمایندگان گیلان گفت: شیرابه هایی که از زباله ها وارد رودخانه های گیلان می‌شود عامل ایجاد سرطان است.

به گزارش ایسنا، مهرداد لاهوتی در دیدار با معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به اینکه  در گذشته‌ای نه چندان دور وجود کشتارگاههای سنتی و خون آبه هایی که در منابع آبی استان رها می شد، مردم را رنج می داد،گفت:از این رنج رهایی یافته ایم و در حال حاضر تمام کشتارگاه‌های سنتی گیلان تعطیل شده‌اند.

وی افزود: ما در مورد پسماندهای پزشکی در مطب ها همچنان نگرانی هایمان به قوت خود باقی است و باید هر چه زودتر مسائل حل شود.

لاهوتی با بیان اینکه در گیلان روزانه  ۲هزار تن زباله تولید می شود که ۶۰۰ تن آن مدیریت می شود، خاطرنشان کرد: رها کردن هزار و ۴۰۰تن زباله انباشت شده مشکلات جدی برای سلامت مردم استان به همراه آورده است.

وی تصریح کرد: گیلان رتبه اول سرطان کشور را به خود اختصاص داده است و پرواضح است که شیرابه هایی که از زباله ها وارد رودخانه ها می شوند در کسب این رتبه بی تاثیر نیستند.

در ادامه جعفرزاده نماینده مردم رشت نیز با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی سرمایه انسانی یک اصل است، گفت: انسانهای طبیعت دوست گیلان با تلاش کم نظیر در جمع‌آوری سنبل آبی، احیای پناهگاه حیات وحش سرخانکل وارد صحنه شدند و محیط زیست گیلان را از چالش های زیست محیطی زیادی نجات دادند.

وی افزود: این حق مردم گیلان است که برای رهایی از عوارض پسماندهای استان و پسماند هایی که از حضور گردشگران در این استان می ماند، دستگاه زباله سوز خریداری شود.

جعفرزاده از ورود حجم بالای فاضلاب‌های انسانی،خانگی و… به رودخانه های رشت انتقاد کرد و گفت: این آلودگی ها در نهایت به تالاب انزلی می ریزند و گونه های ارزشمند این اکوسیستم را به خطر می اندازند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس