تاریخ انتشار: ۲۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] این در حالی است که سفر حسن روحانی به ونزوئلا به دلیل این بود که ایران می بایست ریاست دوره ای جنبش عدم تعهد را به ونزوئلا می سپرد. هفدمین اجلاس سران ” جنبش عدم تعهد ” در ونزوئلا، انتقادهای مخالفان داخلی حکومت چپگرای ” نیکولاس مادورو ” علیه او و سیاست های دولتش […]

[ad_1]

این در حالی است که سفر حسن روحانی به ونزوئلا به دلیل این بود که ایران می بایست ریاست دوره ای جنبش عدم تعهد را به ونزوئلا می سپرد.

هفدمین اجلاس سران ” جنبش عدم تعهد ” در ونزوئلا، انتقادهای مخالفان داخلی حکومت چپگرای ” نیکولاس مادورو ” علیه او و سیاست های دولتش را تشدید کرده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز مخالفان داخلی مادورو در ونزوئلا در حالی که او به واسطه بحران اقتصادی بی سابقه در این کشور، افت محبوبیت شدیدی دارد، برگزاری این اجلاس در کشورشان را در شرایط کنونی اقتصادی اسراف می دانند.

مخالفان همچنین عدم استقبال رهبران عضو جنبش عدم تعهد و عدم شرکت بسیاری از آنها  در این اجلاس را یک “شکست دیپلماتیک ویرانگر” برای مادورو می دانند.

آنها همچنین به استقبال گرم دولت ونزوئلا از رهبران نامحبوبی چون “رابرت موگابه ” رییس جمهور مادام العمر و نامحبوب کشور زیمبابوه را مورد انتقاد قرار داده اند.

دولت ونزوئلا لیست تعداد سران شرکت کننده در اجلاس جزیره مارگاریتا را اعلام نکرده است اما گفته می شود تنها ۱۲ رهبر از ۱۲۰ کشور عضو جنبش عدم تعهد به اجلاس ونزوئلا رفته اند.

حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران و رائول کاسترو رهبر کوبا از بلند پایه ترین مقامات سیاسی در این اجلاس بودند. این در حالی است که سفر حسن روحانی به ونزوئلا به دلیل این بود که ایران می بایست ریاست دوره ای جنبش عدم تعهد را به ونزوئلا می سپرد.

ائتلاف مخالفان دولت ونزوئلا پس از این اجلاس با صدور بیانیه ای از شکست ویرانگر این اجلاس پر هزینه به شدت انتقاد کرده و نیکولاس مادورو را یک رهبر منزوی دانسته اند که هیچ یک از رهبران جهان حاضر به شرکت در اجلاس عدم تعهد در ونزوئلا نشده اند. آنها عدم استقبال رهبران جنبش عدم تعهد از اجلاس ونزوئلا را دست رد دنیا به سینه رژیمی دانسته اند که تبدیل به نماد جهانی فساد و بی کفایتی شده است.

دولت ونزوئلا اما برگزاری این اجلاس را یک موفقیت بزرگ دانسته است. نیکولاس مادورو در نشست خبری پس از برگزاری این اجلاس ، برگزاری آن  در کشور متبوعش را یک موفقیت کامل برای دیپلماسی بولیواری کشورش دانسته است.

همچنین دولت ونزوئلا با گرم کردن هشتک ” جهان با ونزوئلا ” تلاش دارد حضور برخی از رهبران جهان در این کشور را یک دستاورد دیپلماتیک و نشانه حمایت رهبران جهان از دولت کاراکاس اعلام کند.

دولت ونزوئلا از زمان کاهش شدید قیمت نفت با یک بحران بی سابقه اقتصادی دست و پنجه نرم می کند و اقتصاد این کشور از هم پاشیده است. تورم ونزوئلا به بیش از ۷۰۰ درصد رسیده و کاهش آذوقه و دیگر مایحتاج، سطح زندگی مردم ونزوئلا را به نحو فاحشی دستخوش تغییر کرده و سبب تشدید فقر و گرسنگی در این کشور نفت خیز آمریکای لاتین شده است.

 

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس