تاریخ انتشار: ۲۴ شهر ۱۳۹۴

عناصر تروریستی داعش در حمله به فرودگاه دیرالزور، با پاتک شدید ارتش و عشایر این استان، مواجه و با تلفات سنگین مجبور به عقب‌نشینی شدند.

به گزارش “گذارخبر” بعد از حملات سنگین تروریست‌های داعش به مواضع نیروهای ارتش سوریه در اطراف فرودگاه «دیرالزور» و تصرف بخشی از مناطق شمالی فرودگاه توسط عناصر تروریستی٬ نیروهای ارتش سوریه به کمک عشایر استان از جمله عشیره «الشعیطات» با حملات معکوس تروریست‌ها را تا حدودی به عقب راندند.

عملیات هجومی نیروهای ارتش در حالی ادامه دارد که روز دوشنبه بیش از ۱۶۰ عناصر تروریستی داعش در عملیات نیروهای ارتش کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی و مفقود شده‌اند‌.

یک منبع میدانی در گفت‌وگو با فارس گفت: در حملات توپخانه‌ای و جنگنده‌های ارتش سوریه تعدادی زیادی از اجساد عناصر تروریستی تکه تکه شدند که قابل شناسایی نیست و بیش از ۲۰۰ تروریست نیز زخمی شدند.

به گزارش فارس در حملات معکوس نیروهای ارتش سوریه از شدت هجوم تروریست‌های داعش کاسته شده و عناصر تروریستی در حالت دفاعی قرار گرفته‌اند. براساس این گزارش درگیری‌ها در منطقه «المریعیه» واقع در جنوب شرق حومه فرودگاه و اطراف گردان موشکی واقع در حومه جنوبی فرودگاه ادامه دارد.

هفته گذشته صدها تن از عناصر تروریستی داعش با هدف تصرف فرودگاه حملات وسیعی را علیه مواضع نیروهای سوری آغاز کردند و توانستند بخش‌هایی از شرق و جنوب شرقی حومه فرودگاه را اشغال کنند اما با رسیدن نیروهای سوری و با کمک عشایر استان از شدت حملات کاسته و جلوی پیشروی تروریست‌ها نیز گرفته شد.

بنا به این گزارش، در صورت اشغال فرودگاه توسط عناصر داعش، شهر دیرالزور در خطر سقوط کامل قرار می‌گرفت.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس