تاریخ انتشار: ۱۷ فرو ۱۳۹۵

تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا، شکواییه خود از AFC را به CAS ارسال کردند

به گزارش “گذارنیوز” بعد از رأی جنجالی AFC درخصوص اینکه دیدار نمایندگان ایران و عربستان در لیگ قهرمانان آسیا در کشور ثالث برگزار شود، سه باشگاه سپاهان، ذوب‌آهن و تراکتورسازی، وکیل مشترکی استخدام کردند تا پیگیری شکایت آنها از کنفدراسیون فوتبال آسیا به دادگاه داوری ورزش(  CAS )باشد.
براین اساس، شکواییه این سه باشگاه از AFC به CAS تنظیم و برای دادگاه داوری ورزش ارسال شد. در حال حاضر فدراسیون ایران منتظر پاسخ دادگاه CAS است تا داوران طرفین و هزینه دادرسی مشخص شود تا سایر مراحل اداری در آینده نزدیک پس از مشخص شدن این موارد، طبق روال پیش برود.
از آنجا که احتمال همگروهی ایران و عربستان در مرحله نهایی جام جهانی وجود دارد و همچنین ممکن است نمایندگان ایران در مراحل حذفی لیگ قهرمانان آسیا با نمایندگان عربستان برخورد کنند، ایران قصد ندارد از حق میزبانی خود صرف نظر کند.
فدراسیون فوتبال برای این شکایت تا ۱۸ فروردین فرصت داشت .
رأی CAS تأثیری در میزبانی کشور ثالت برای دیدارهای باشگاهی ایران و عربستان در مرحله گروهی ندارد اما اگر رأی به سود ایران باشد، می‌تواند در مراحل بعدی از لحاظ مادی ضررهای مالی باشگاه‌های ایرانی را جبران کرند و همچنین می‌توان به میزبانی از باشگاه‌های سعودی در ایران امیدوار بود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس