تاریخ انتشار: ۰۲ فرو ۱۳۹۴

جمهوری خواهان کنگره آمریکا و مخالفان اسرائیلی توافق هسته ای با ایران معتقدند هنوز به پرسش آنها درباره اینکه آیا حصول توافق می تواند مانع دستیابی ایران به سلاح هسته ای شود یا خیر؛ پاسخ داده نشده است. به گزارش گذارنیوز روزنامه یو اس ای تو دی نوشت وزیر امور خارجه آمریکا می گوید پیشرفت […]

جمهوری خواهان کنگره آمریکا و مخالفان اسرائیلی توافق هسته ای با ایران معتقدند هنوز به پرسش آنها درباره اینکه آیا حصول توافق می تواند مانع دستیابی ایران به سلاح هسته ای شود یا خیر؛ پاسخ داده نشده است.

مذاکرات

به گزارش گذارنیوز روزنامه یو اس ای تو دی نوشت وزیر امور خارجه آمریکا می گوید پیشرفت هایی در مذاکرات حاصل شده است اما اختلافات مهمی همچنان وجود دارد.
به نوشته شماره امروز این روزنامه آمریکایی در اینترنت، آمریکا و ایران روز شنبه در بحبوحه اختلاف نظر بر سر میزان پیشرفت در مذاکرات هسته ای، وقفه ای را در مذاکرات ایجاد کردند.
جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا پس از یک هفته مذاکرات در لوزان سوئیس به خبرنگاران گفت پیشرفت های قابل توجهی حاصل شده است اما شکاف های مهمی هنوز وجود دارد.
رئیس جمهور ایران با خوشبینی بیشتری گفت توافق امکان پذیر است و چیزی وجود ندارد که نتوان آن را حل کرد.
قرار است مذاکرات هفته آینده از سر گرفته شود و آمریکا، متحدانش و ایران به دنبال تعیین چارچوب اصلی برای توافقی بلند مدت تا پایان این ماه هستند.
در همین حال، منتقدان در اسرائیل و جمهوری خواهان در کنگره آمریکا این سوال را مطرح می کنند که آیا توافق می تواند مانع دستیابی ایران به سلاح هسته ای شود یا خیر.
مذاکره کنندگان در حال گفتگو در خصوص توافقی هستند که بر اساس آن اگر ایران متعهد شود تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای را کنار بگذارد، آمریکا و متحدانش تحریم های اقتصادی بر ضد این کشور را کاهش خواهند داد.
فرانسه که در سال ۲۰۱۳ نیز با توافق موقت با ایران مخالفت کرده بود، اکنون نیز گفته است با کاهش سریع تحریم ها مخالف است و خواستار مدت زمانی طولانی تر برای توافق شده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس