تاریخ انتشار: ۱۰ مرد ۱۳۹۴
جزئیاتی از پارلمان اصلاح‌طلبان;

احمد حکیمی‌پور، عضو شورای مرکزی شواری هماهنگی اصلاح‌طلبان می‌گوید پیشنهاد پارلمان اصلاح‌طلبان از طرف کمیته سیاسی به شورای مرکزی پیشنهاد داده شده اما هنوز مورد تصویب قرار نگرفته است.

به گزارش گذارنیوز حکیمی‌پور پارلمان اصلاح‌طلبان را معطوف به انتخابات آینده مجلس نمی‌داند و معتقد است‌ در آینده نیز تدوام خواهد داشت و با توجه به این که زمان زیادی تا انتخابات باقی نمانده بعید است بتواند در آن نقشی داشته باشد.پارلمان اصلاح‌طلبان هنوز ایده خامی است که توسط ‌کمیته سیاسی شورای هماهنگی مطرح شده است. هدف از پارلمان اصلاح‌طلبان ایجاد هماهنگی بین افرادی است که اصلاح‌طلب  بوده اما عضو شورای هاهنگی اصلاح‌طلبان نیستند تا به این ترتیب زیر چتر واحدی قرار بگیرند. به این ترتیب ساز و کاری تعبیه می‌شود تا  اصلاح‌طلبان دیگر و احزاب اصلاح‌طلبی که مجوز دارند بتوانند با دیگر اصلاح‌طلبان و شورای هماهنگی‌، همراه شوند. کمیته سیاسی این طرح را به شورای هماهنگی ارائه کرده اما هنوز مورد تصویب شورا قرار نگرفته است. این پیشنهاد از سال‌ها قبل مطرح شده بود و هر راهکاری و روشی که بتواند اصلاح‌طلبان را در عمل  با یکدیگر هماهنگ‌تر کند و بتواند اهداف اصلاح‌طلبان را محقق کند، مورد استقبال است.

حکیمی‌پور با تاکید بر این که برای پارلمان اصلاح‌طلبان کارکردهای مختلفی وجود دارد و معطوف به انتخابات آینده مجلس نیست، گفت: به نظر من به نتیجه رسیدن این طرح نیازمند زمان است و در حال حاضر به مسائل اجرایی انتخابات نزدیک شده‌ایم و برای استفاده از آن در انتخابات قدری دیر است از طرفی بنا است پارلمان اصلاح‌طلبان تدوام داشته باشد و بتواند در ایجاد اتحاد بین اصلاح‌طلبان کارساز باشد. جبهه اصلاحات باید بر روی چند موضوع بازنگری کند که یکی از آن‌ها مساله ساختار است چون ساختار فعلی جوابگو نیست و نیازمند ساختار جامع‌تری برای وحدت‌نظر بین اصلاح‌طلبان هستیم.این پیشنهاد کمیته سیاسی شورای هماهنگی بوده است. چندین اسم هم پیشنهاد شده مانند مجمع ملی اصلاحات و پارلمان اصلاحات. البته اسم مهم نیست بلکه عملکرد است که از اهمیت برخودار است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس