تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵

رئیس شورای عالی سیاسی یمن طرح جدیدی در خصوص آتش‌بس پیشنهاد کرد که به‌موجب آن در صورت توقف حملات همه‌جانبه ائتلاف سعودی و پایان محاصره یمن، نیروهای یمنی به عملیات نظامی در مناطق مرزی عربستان پایان خواهند داد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از «المسیره»، «صالح الصماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن، روز یکشنبه طرحی […]


رئیس شورای عالی سیاسی یمن طرح جدیدی در خصوص آتش‌بس پیشنهاد کرد که به‌موجب آن در صورت توقف حملات همه‌جانبه ائتلاف سعودی و پایان محاصره یمن، نیروهای یمنی به عملیات نظامی در مناطق مرزی عربستان پایان خواهند داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از «المسیره»، «صالح الصماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن، روز یکشنبه طرحی جدید برای صلح در یمن اعلام کرد که متضمن توقف حملات و لغو محاصره در مقابل پایان یافتن حملات موشکی به عمق عربستان سعودی و نیز توقف عملیات نظامی در مرزهای مشترک است.

الصماد در سخنرانی خود به‌مناسبت پنجاه و چهارمین سالگرد انقلاب ۲۶ سپتامبر، از سازمان ملل متحد و کشورهای حامی صلح خواست برای جلوگیری از ادامه کشتار مردم بی‌گناه یمن، رژیم سعودی را تحت فشار قرار دهند تا از این فرصتِ برای صلح استفاده کند.

وی ابراز امیدوار کرد عربستان سعودی و همپیمانانش با این طرح صلح جدید موافقت کنند.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن بار دیگر در سخنان خود نظام سعودی را «منشأ بیماری و ریشه مشکلات ملت یمن» خواند.

۳۰۴منبع:ایسکانیوز

۰۰

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس