تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] یک فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه از شورای شهر می‌خواهیم سیاست مشت آهنین را کنار بگذارد، خطاب به رییس جمهور گفت: آقای روحانی شما از شفاف‌سازی رسانه‌ها سخن می‌گوید. رسانه‌ها شفاف‌سازی کردند و با شکایت روبه‌رو شدند. شما چه می‌کنید؟ سید ابوتراب فاضل در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به […]

[ad_1]

یک فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه از شورای شهر می‌خواهیم سیاست مشت آهنین را کنار بگذارد، خطاب به رییس جمهور گفت: آقای روحانی شما از شفاف‌سازی رسانه‌ها سخن می‌گوید. رسانه‌ها شفاف‌سازی کردند و با شکایت روبه‌رو شدند. شما چه می‌کنید؟

سید ابوتراب فاضل در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به شکایت تعدادی از اعضای شورای شهر تهران از ۱۴ رسانه از جمله خبرگزاری کار ایران -ایلنا- و همچنین اظهارات ابوالفضل قناعتی مبنی بر اینکه اگر این رسانه‌ها گزارش‌های منتشرشده را تکذیب کنند، ما نیز شکایتمان را پس خواهیم گرفت، گفت: نکته نخستی که در این رابطه باید به آن اشاره کرد، این است که رسانه‌ها چه چیزی را باید تکذیب کنند؟ رسانه‌ها گزارش تهیه‌شده توسط سازمان بازرسی کل کشور که عالی‌ترین مرجع بازرسی و نظارتی در کشور است را منتشر کرده‌اند.


گزارش سازمان بازرسی به معنای بروز احتمالی تخلف است


او با بیان اینکه تهیه این گزارش از سوی سازمان بازرسی کل کشور و ابلاغ آن به شهرداری تهران به معنای بروز احتمالی تخلف و انحراف در جریان مالی و اداری شهرداری است، اظهار داشت: پس کسی نمی‌تواند آن را تکذیب کند و تکذیب آن به معنای انکار بدیهیات است.


شورای شهر باید از رسانه‌ها تشکر می‌کرد نه شکایت


این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: ما از قوه محترم قضاییه می‌خواهیم براساس اختیارات و وظایف خود عمل کند و نگذارد حق کسی پایمال شود.


فاضل با بیان اینکه تلاش برای شفاف‌سازی از سازمان عریض و طویلی به نام شهرداری توسط رسانه‌های مستقل نیاز به تشویق و تشکر دارد یا تنبیه و شکایت؟ تصریح کرد: رسیدگی به روال شهرداری در مسائل مختلف جزو وظایف اصولی شورای شهر است. در این راستا، رسانه‌ها برای شفاف‌سازی بیشتر شهرداری گامی را برداشته‌اند و به شورای شهر کمکی کرده‌اند. انتظار ما آن بود که شورای شهر از رسانه‌ها به این خاطر تشکر کند و آن‌ها را تشویق کند نه آنکه از رسانه‌ها شکایت کند.


اظهارات قناعتی تلاشی برای انحراف در موضوع است


عضو هیات مدیره ایلنا با بیان اینکه ما نمی‌گوییم فسادی رخ داده است، بلکه گزارش سازمان بازرسی کل کشور را درباره امکان وقوع فساد منتشر کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: ما از شورای شهر می‌خواهیم تا سیاست مشت آهنین خود را کنار گذاشته و به تعامل با رسانه‌ها بپردازد.


این فعال رسانه‌ای و فرهنگی افزود: گزارش منتشرشده یا وجود دارد؛ که در این صورت، نیازی به تکذیب ندارد و تکذیب بی‌معناست، یا آنکه وجود ندارد که قوه قضاییه باید در این باره اظهارنظر کند. فکر می‌کنم اظهارات آقای قناعتی تلاشی برای انحراف در موضوع است.


موضع ایلنا فسادستیزی و شفاف‌سازی است


فاضل با اشاره به مشی خبرگزاری کار ایران (ایلنا) ابراز داشت: موضع ایلنا به عنوان یک رسانه مستقل در خصوص مسائل این‌چنینی، فسادستیزی و شفاف‌سازی در تمامی روال اداری کشور است چراکه هر نوع فسادی چه سیاسی، چه اقتصادی و چه اخلاقی می‌تواند بنیادهای نظام را با مشکل روبه‌رو سازد.


رسانه‌ها شفاف‌سازی کردند، آقای روحانی شما چه می‌کنید؟


او با بیان اینکه کسانی که از رسانه‌ها شکایت می‌کنند ما در زمین دولت بازی کرده‌ایم اما ما از دولت محترم یازدهم گلایه داریم که چرا از رسانه‌های مستقل حمایت نمی‌کند، یادآور شد: آیا حمایت از رسانه‌ها فقط در مقوله پرداخت یارانه مختص مانده است؟ رسانه یک جریان فرهنگی و روشنگر است که فقط و صرفا نیاز به حمایت مالی ندارد هرچند که در این باره تبعیض‌هایی وجود دارد.


این فعال رسانه‌ای و فرهنگی افزود: دولت به ما هو دولت براساس وظایفش و آقای روحانی به خاطر سوگندش درخصوص دفاع از قانون اساسی و حقوق شهروندی باید از رسانه‌ها دفاع کنند، ولی ما گلایه داریم چرا دولت از رسانه‌های مستقل حمایت نمی‌کند؟ اگر از روزنامه ایران نیز شکایت شده بود آیا آن‌ها همین موضع را در پیش می‌گرفتند؟


فاضل با یادآوری سخنان رییس جمهور در قزوین مبنی بر اینکه چرا رسانه‌ها شفاف‌سازی نمی‌کنند؟ بیان کرد: آقای روحانی شما از شفاف‌سازی رسانه‌ها سخن می‌گوید. خب رسانه‌ها سفاف‌سازی کردند ولی با شکایت روبه‌رو شدند. در این مقطع شما چه می‌کنید؟

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس