تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای حقوق بشر سازمان ملل، روز پنجشنبه قطعنامه‌ای در مورد یمن به تصویب رساند که بر خلاف درخواست این سازمان، تحقیق در مورد نقض حقوق بشر را شامل نمی‌شود. «زید رعد الحسین» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، اواخر ماه آگوست «ایجاد نهاد بین‌المللی […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای حقوق بشر سازمان ملل، روز پنجشنبه قطعنامه‌ای در مورد یمن به تصویب رساند که بر خلاف درخواست این سازمان، تحقیق در مورد نقض حقوق بشر را شامل نمی‌شود.


«زید رعد الحسین» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، اواخر ماه آگوست «ایجاد نهاد بین‌المللی و مستقل برای انجام تحقیقات کامل» را در مورد یمن خواستار شده بود. ۱۸ ماه مناقشه مسلحانه در یمن تاکنون شش هزار و ۶۰۰ کشته برجا گذاشته است.

دو پیش‌نویس به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ارائه شده بود که در پیش‌نویس نخست، که از سوی سودان ارائه شده بود، تحقیقات خواستار نشده بود و در پیش‌نویس دوم، که از سوی هلند ارائه شده و مورد حمایت چندین کشور اروپایی بود، «ماموریت» کارشناسان سازمان ملل را به یمن و «بررسی موارد نقض حقوق بشر از سپتامبر ۲۰۱۴» خواستار شده بود.

در این طرح جدید از کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل خواسته شده است همکاری خود را با کمیسیون ملی تحقیق که سپتامبر ۲۰۱۵ در یمن تشکیل شد، تقویت کند.

در ماه اکتبر سال ۲۰۱۵ نیز کشورهای اروپایی تحت فشار عربستان سعودی حمایت خود را از طرح پیشنهادی هلند کنار گذاشتند، که در آن تحقیقات بین‌المللی در مورد جنایات جنگی در یمن خواسته شده بود.


سازمان ملل متحد می‌گوید تا تاریخ ۲۰۱۵ آگوست، سه هزار و ۷۹۹ غیر نظامی کشته و شش هزار و ۷۹۹ غیرنظامی در جریان جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن کشته شده‌اند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس