تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] شورای امنیت سازمان ملل در نشست روز جمعه خود پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی فرانسه درباره سوریه را بررسی کرد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایسنا، شبکه اسکای نیوز نوشت، پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل ضمن بررسی پیش نویس قطعنامه فرانسه درباره سوریه با ادامه مذاکرات در سطح کارشناسان موافقت کردند. پیش نویس […]

[ad_1]

شورای امنیت سازمان ملل در نشست روز جمعه خود پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی فرانسه درباره سوریه را بررسی کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایسنا، شبکه اسکای نیوز نوشت، پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل ضمن بررسی پیش نویس قطعنامه فرانسه درباره سوریه با ادامه مذاکرات در سطح کارشناسان موافقت کردند.

پیش نویس طرح فرانسه درباره شهر حلب در شمال سوریه است که اخیرا شاهد یک آتش بس شکننده با میانجی‌گری واشنگتن و مسکو بود.

فرانسه امیدوار است که روز دوشنبه متن کامل پیش نویس طرح مذکور را که بر وضعیت فاجعه بار حلب تمرکز دارد به اعضای شورای امنیت ارائه دهد.

در اولین جلسه سفیران پنج کشور عضو دائم شورای امنیت، روسیه اعتراض ابتدایی به متن این پیش‌نویس نکرده و خواهان زمان بیشتر برای بررسی جزئی آن شد. یکی از دیپلمات‌ها نیز اعلام کرد که روسیه اعتراض اولیه‌ای به این طرح نکرده است.

در پیش‌نویس قطعنامه مذکور به تلاش برای آتش‌بس مجدد براساس بندهای توافق میان آمریکا و روسیه که ۹ سپتامبر آغاز شد با هدف ارسال کمک‌های بشردوستانه برای محاصره شده‌ها در مناطق تحت سلطه مخالفان سوریه در حلب و توقف حملات هوایی به این شهر، تاکید شده است.

۲۰۱/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس