تاریخ انتشار: ۱۹ خرد ۱۳۹۴

شورای امنیت سازمان ملل ماموریت کمیته کارشناسان ناظر بر اجرای تحریم‌های این سازمان علیه ایران را برای یکسال دیگر تمدید کرده است. به گزارش گذارنیوز  بر اساس قطعنامه امروز شورای امنیت که به اتفاق آرا تصویب شد، ماموریت این کمیته تا ۹ ژوئیه ۲۰۱۶ (۱۹ تیرماه ۱۳۹۵) تمدید شده است. کمیته ۸ نفره نظارت بر […]

شورای امنیت سازمان ملل ماموریت کمیته کارشناسان ناظر بر اجرای تحریم‌های این سازمان علیه ایران را برای یکسال دیگر تمدید کرده است.

شورای امنیت

به گزارش گذارنیوز  بر اساس قطعنامه امروز شورای امنیت که به اتفاق آرا تصویب شد، ماموریت این کمیته تا ۹ ژوئیه ۲۰۱۶ (۱۹ تیرماه ۱۳۹۵) تمدید شده است.

کمیته ۸ نفره نظارت بر اجرای تحریم های سازمان ملل علیه ایران در سال ۲۰۰۶ زیر نظر وزیر خارجه پیشین گرجستان تشکیل شد.

پرونده ایران در اسفند ۱۳۸۴ (هشتم مارس ۲۰۰۶) از سوی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی به شورای امنیت ارجاع شد.

شورای امنیت تاکنون ۶ قطعنامه علیه پرونده اتمی ایران تصویب کرده حاوی تحریم هایی علیه این کشور است. این تحریم ها، پایه تحریم های یکجانبه اتحادیه اروپا و آمریکا بوده است.

در هنگام تصویب قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل، کمیته نظارت بر تحریم ها تشکیل شد که وظیفه آن بررسی این است که چه کسانی و به چه طریقی هدف تحریم ها هستند و بر اجرای تحریم ها هم نظارت می کنند.

ایران با گروه ۱+۵ که شامل پنج عضو دائمی شورای امنیت به همراه آلمان است هم اکنون در وین پایتخت اتریش سرگرم مذاکره برای نگارش متن توافق جامع اتمی اند که قرار است به تحریم های ایران پایان دهد.

قرار است متن این توافق در شورای امنیت تصویب شود و طی یک قطعنامه جدید به ۶ تحریم پیشین پایان دهد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس