تاریخ انتشار: ۲۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی گفت: شوراهای آموزش و پرورش تبلور مشارکت در نهاد تعلیم و تربیت است. به گزارش ایسنا، مرضیه گرد در سومین جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان رباط کریم اظهار کرد: شورای آموزش وپرورش از وجاهت قانونی بالایی برخودار است بطوری که بالاترین مقام استان از جمله استانداران […]

[ad_1]

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی گفت: شوراهای آموزش و پرورش تبلور مشارکت در نهاد تعلیم و تربیت است.

به گزارش ایسنا، مرضیه گرد در سومین جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان رباط کریم اظهار کرد: شورای آموزش وپرورش از وجاهت قانونی بالایی برخودار است بطوری که بالاترین مقام استان از جمله استانداران و فرمانداران روسای این شوراها هستند که علاوه بر خدمت به مردم  در حوزه های تخصصی خود  مسئولیت امر آموزش وپرورش را هم برعهده دارند و در حقیقت کمک به نظام تعلیم وتربیت می‌کنند.

وی افزود: سایر اعضای شوراهای آموزش وپرورش صاحب نظران ، اساتید و ائمه جماعات هستند و دارای  بهترین فکرها ی تربیتی می باشند که استفاده از این افراد  می‌تواند در رفع مشکلات آموزش وپرورش ما را یاری کند.

وی تصریح کرد : تعامل روسای شوراها  با نمایندگان مجلس برای حل مشکلات مردم بسیار تاثیرگذار است و امیدواریم که با درایت و کمک شما  این مشکلات هر چه سریعتر مرتفع شود .

گرد ضمن اشاره به برخی از افراد که در سابق مسئولیتی در آموزش وپرورش داشتند و در حال حاضر نسبت به اقدامات آموزش وپرورش انتقاد غیرمنصفانه می‌کنند اظهار کرد: این افراد با عدم استفاده صحیح از  فرصت های مدیریتی گذشته خود و با بیان جملاتی سعی در دلسرد کردن مردم به مسئولین نظام دارند و اشک ریختن آنان ، امروز ثمره‌ای جز تشویش اذهان مردم  و دل شاد کردن دشمنان اسلام ندارد .  مهم آن است که ما در زمان مسئولیتمان صادقانه و هوشمندانه در خدمت نظام و تعلیم وتربیت باشیم و گره  مشکلات را باز کنیم.

وی افزود: نقش مشارکت و همدلی در شوراهای آموزش وپرورش  باید بسیار پررنگتر از سابق باشد بطوری که خروجی این جلسات  باید در جهت رفع مشکلات مردم  در منطقه و شهرستان قابل لمس باشد.

وی ضمن اشاره به  توافق نامه شورای راهبردی با وزارت کشور گفت: در حوزه آموزش وپرورش ما متولی اجرای آموزش دبیران شوراها و سایر اعضاء هستیم  و وزارت کشور هم متعهد شده که بخشی از آموزشها بخصوص آموزش برای فرمانداران  را در دستور کار خود قرار دهد که به زودی اجرا می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، گرد اظهار کرد: یکی از مسائلی که در سند تحول بنیادین به آن اشاره جدی شده است اجرای قانون شوراها ست که برای تحقق این امر با برگزاری کارگروه های شوراها و همچنین اصلاح قوانین آن  را در دستور کار قرار دادیم  وامیدواریم در همه استانها این کارگروه ها که نقش مهمی دارد برگزار  و خروجی آن جهت تصمیم گیری های نهایی ارسال شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس