تاریخ انتشار: ۱۱ خرد ۱۳۹۵

– شهردار مشهد با انتقاد از آنچه ابلاغ زوری مصوبات شورای عالی معماری و شهرسازی در خصوص بلندمرتبه سازی در مشهد خواند، گفت: تنها قانون را اجرا می کنم.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا سیدصولت مرتضوی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در خصوص مصوبه اخیر شورای عالی معماری و شهرسازی مبنی بر توقف ساخت و سازهای بیشتر از ۶ طبقه در مشهد، افزود: مصوبات شورای عالی معماری و شهرسازی پس از طی تشریفات قانونی قابلیت اجرا می یابد.
وی تصریح کرد: مصوبات این شورا در مورد طرح های جامع و تفصیلی باید ابتدا در شورای برنامه ریزی و توسعه استان و شورای شهر تصویب شود و سپس در دستور کار قرار گیرد.
مرتضوی افزود: مصوباتی که فرایند قانونی را طی نکرده باشند برای شهرداری و شورا ضمانت اجرایی ندارند.
وی ادامه داد: شورای عالی معماری و شهرسازی با توسل به زور می تواند هر مصوبه ای را ابلاغ کند ولی شهرداری هیچ چیزی را خلاف قانون اجرا نمی کند.
مرتضوی با بیان اینکه هنوز مصوبه توقف ساخت و سازهای بیشتر از ۶ طبقه در مشهد به شهرداری ابلاغ نشده است، گفت: اگر این مصوبه غیرقانونی باشد، آنرا اجرا نخواهیم کرد.
دیروز دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری در نامه ای به استاندار خراسان رضوی ابلاغ کرد که تا زمان ابلاغ ضوابط بلندمرتبه سازی طرح جامع، هرگونه تشکیل پرونده، توافق، اتخاذ تصمیم و صدور پروانه ساختمان های بالای ۶ طبقه در شهرداری ممنوع است.
بازنگری طرح جامع مشهد از سال ۱۳۸۳ آغاز شده ولی هنوز به شهرداری ابلاغ نشده است.
۷۵۰۵/۵۱۳۲

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس