تاریخ انتشار: ۱۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس‌سازمان حج‌و زیارت فاجعه‌منا گفت: شهدای منا به دلیل بی‌کفایتی اداره‌کنندگان حج جان باختند. به گزارش ایلنا، سعید اوحدی در دیدار با آیت‌الله صافی‌گلپایگانی که همزمان با نخستین سالگرد شهادت شهدای منا و با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و خانواده معظم شهدای منا برگزار شد، گفت: در دیدار با خانواده‌های شهدای […]

[ad_1]

رئیس‌سازمان حج‌و زیارت فاجعه‌منا گفت: شهدای منا به دلیل بی‌کفایتی اداره‌کنندگان حج جان باختند.

به گزارش ایلنا، سعید اوحدی در دیدار با آیت‌الله صافی‌گلپایگانی که همزمان با نخستین سالگرد شهادت شهدای منا و با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و خانواده معظم شهدای منا برگزار شد، گفت: در دیدار با خانواده‌های شهدای منا آنچه دیدیم ظاهر غم و اندوه و مصیبت و باطن زیبا نگریستن به این شهادت‌ها و عظمت این شهداست.


وی تاکید کرد: این نوع نگاه خانواده معظم شهدای منا الگو گرفته از نگاه حضرت زینب(س) است که با آن همه مصیبت و غم فرمود «الی ما رایت جمیلا».


رئیس سازمان حج و زیارت اضافه کرد: فاجعه منا در تاریخ اسلام بی‌سابقه بود در این فاجعه ۷۰۰۰ میهمان خدا در حرم امن الهی به شهادت رسیدند. این در حالی بود که حجاج هزینه تأمین امنیت خویش را نیز به عربستان پرداخت کرده بودند اما با بی تدبیری و بی‌لیاقتی آنان بسیاری از حجاج به شهادت رسیدند.


وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در این‌خصوص که نباید فاجعه منا فراموش شود، افزود: شهدای منا بعد از درک عرفه و وقوف در مشعر مظلومانه به دلیل بی‌کفایتی اداره‌کنندگان حج جان باختند.


اوحدی اضافه کرد: این فاجعه در سه مرحله اتفاق افتاد؛ مرحله اول محل وقوع بود که موجب ازدحام و کشته شدن تعداد زیادی شد؛ مرحله دوم مجروحانی که در بیمارستان‌ها از کمترین امکانات بی‌بهره بودند و حتی دستگاه احیا برای آنان فراهم نبود و مرحله سوم برخورد با ابدان مطهر این شهدا بود. ۵ هزار شهید که در تریلی‌های غیر استاندارد در گرمای عربستان پنج روز باقی ماندند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس