تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: جذاب کردن فضای آموزشی و شنیدن خواسته‌های دانش‌آموزان در هویت بخشی به آنها موثر است. به گزارش ایسنا، سید رحیم میرشاه ولد در جلسه هم اندیشی با مدیران مدارس که در تالار فرهنگیان شهر ایلام برگزار شد گفت: واقع بینی پیش […]

[ad_1]

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: جذاب کردن فضای آموزشی و شنیدن خواسته‌های دانش‌آموزان در هویت بخشی به آنها موثر است.

به گزارش ایسنا، سید رحیم میرشاه ولد در جلسه هم اندیشی با مدیران مدارس که در تالار فرهنگیان شهر ایلام برگزار شد گفت: واقع بینی پیش نیاز و زمینه انگیزه و فعالیت در آموزش و پرورش است.

میرشاه ولد تصریح کرد: آموزش و پرورش اندیشمندانه با جوانان و همه مخاطبانش برخورد می کند که این مهمترین تمایز این دستگاه عظیم با سایر نهادهای دیگر است.

وی به ضرورت جلسات هم اندیشی مسولان آموزش و پرورش با مدیران درباره  بررسی رفتار و شخصیت دانش آموزان اشاره کرد و گفت: رفتارشناسی و آسیب شناسی رفتار بچه ها و تطابق آن با رفتارهای استاندارد و شخصیت مطلوب جامعه اقدامی ضروری و انکارناشدنی است و مدیران باید اطلاعات مذهبی؛ تربیتی و حتی علمی را به دانش آموزان یاد بدهند.

میرشاه ولد به نقش آموزش و پرورش در جلوگیری از بزه کاری ها و ناهنجاری های رفتاری بچه ها اشاره کرد و افزود: نخستین راه گشودن باب مذاکره و مباحثه از طرف معلمان و مدیران با شاگردان است و باید نظام هماهنگی و همراهی و همدلی در معلمان و شاگردان و اولیاء به وجود آید تا بتوانیم گام موثری در حل مشکلات آنان برداریم.

وی همچنین به راه های برون رفت از مشکلات رفتاری دانش آموزان اشاره کرد و گفت: جذاب کردن فضای آموزشی و شنیدن خواسته‌ها در هویت بخشی دانش آموزان موثر است .

وی زحمت، کار و عمل را سه عامل خوشبختی انسانها بر شمرد و افزود: زحمت این که  خود را به سختی عادت دهیم و کار را باید با این زحمت برای بدست آوردن هدف انجام دهیم و عمل را که مهم ترین عامل است باید به وسیله آن، فردیت افراد و شخصیت آنان اثبات کنند و عمل در رفتارهای ما بهترین الگو برای مخاطبان ماست.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،  میرشاه ولد افزود: دانش آموزان نیازمند یک فضای جدید در آموزش و پرورش هستند چرا که دنیای آنها متفاوت است از دنیای گذشته ما، و باید قبول کنیم که از لحاظ اطلاعات جلوتر از ما حرکت می‌کنند، بنابراین باید متناسب با شرایط دانش آموزان عمل کرد.


انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس