تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] قائم مقام موسسه تحقیقات خاک و آب کشور از شناسایی ۲۰۰ مورد مسئله و چالش بخش خاک و آب کشاورزی کشور خبر داد. به گزارش ایلنا در البرز، امروز در حاشیه برگزاری “نخستین گردهمایی ملی برنامه ریزی تحقیقات مدیریت پایدار خاک و آب” در مرکز آموزش موسسه تحقیقاتی خاک و آب واقع در منطقه […]

[ad_1]

قائم مقام موسسه تحقیقات خاک و آب کشور از شناسایی ۲۰۰ مورد مسئله و چالش بخش خاک و آب کشاورزی کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا در البرز، امروز در حاشیه برگزاری “نخستین گردهمایی ملی برنامه ریزی تحقیقات مدیریت پایدار خاک و آب” در مرکز آموزش موسسه تحقیقاتی خاک و آب واقع در منطقه مشکین دشت فردیس با بیان این که این همایش یکی از بزرگترین همایش های بخش خاک و آب کشور است افزود: برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های تحقیقاتی به منظور رفع مشکلات و چالش های بخش خاک و آب کشور در کمترین زمان، از اهداف اصلی برگزاری این همایش سه روزه است.


وی خاطرنشان کرد: به نتیجه رسیدن تحقیقات در یک بازه زمانی کوتاه و میان مدت از اهداف برگزاری این گردهمایی ست بنابراین تمام محققین برای ۹ عنوان برنامه ارایه شده از سوی این موسسه، طرح ارائه می‌دهند.


وی افزود: طرح‌های مربوط به این ۹ برنامه از سوی محققان و کارشناسان به صورت پیشنهادی مطرح و در این گردهمایی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و ماحصل آن در انتهای این گردهمایی، برنامه‌ای است که در مدت پنج سال آتی نشان می‌دهد برای حل مهمترین مسایل مبتلابه خاک و آب کشاورزی کشور چه راه‌حلی می‌توانیم داشته باشیم و چه مسایلی را قرار است حل کنیم و نیروی انسانی، بودجه و زمان مناسب آن را چطور می‌توانیم پیش بینی و محیا کنیم.


وی با اشاره به رونمایی از جلد اول کتاب ۹ برنامه مدیریت پایدار خاک و آب کشور گفت: شناخت و مدیریت حاصلخیزی خاک و تغذیه گیاه، شناخت و مدیریت کربن آلی خاک شناخت، مدیریت اثرات متقابل تغییر اقلیم خاک و آب و تولید محصولات کشاورزی و شناخت و مدیریت آلودگی خاک و آب کشاورزی از عناوین ۹ برنامه ابلاغی است.


وی خاطرنشان کرد: جلد اول این کتاب شامل اصول و مبانی و عناوین طرح‌هاست و بعد از گردهمایی تا یک ماه آینده جلد دوم برنامه‌ای را خواهیم داشت که تعداد طرح‌ها زمان بندی و هزینه اجرای طرح‌ها مشخص می‌شود.


سعید سعادت با اشاره به مسایل و مشکلات فراوان در بخش کشاورزی، با اشاره به محدودیت‌های نیروی انسانی و اعتباری گفت: از این روی قرار است مسائل و چالش‌های مهم واساسی مانند آلودگی خاک، تغییر کاربری، تغییر اقلیم ، شوری خاک، تخلیه و تخریب خاک، حاصلخیزی و تغذیه گیاه مورد بررسی و موشکافی قرار گیرد و راهکار ارائه شود.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس