تاریخ انتشار: ۰۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از شناسایی و معرفی ۱۸۷ عامل کشتار، حیوان‌آزاری و خرید و فروش حیات وحش که در فضای مجازی صورت گرفته بود، با همکاری پلیس فتا خبر داد. به گزارش ایلنا، معصومه ابتکار در کانال تلگرامی خود نوشت: «از حیوان‌آزاری نمی‌گذریم‌… در یکی، دو سال اخیر جامعه بارها […]

[ad_1]

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از شناسایی و معرفی ۱۸۷ عامل کشتار، حیوان‌آزاری و خرید و فروش حیات وحش که در فضای مجازی صورت گرفته بود، با همکاری پلیس فتا خبر داد.

به گزارش ایلنا، معصومه ابتکار در کانال تلگرامی خود نوشت:


«از حیوان‌آزاری نمی‌گذریم‌…

در یکی، دو سال اخیر جامعه بارها با عکس‌ها، فیلم‌ها و شواهدی از حیوان‌آزاری روبه‌رو شد که به شدت احساسات مردم را جریحه‌دار کرد. اعمالی غیرانسانی که فقط از آدم‌های مریض سر می‌زند.

بررسی دلایل رشد این اعمال یا افزایش تظاهر به چنین اعمالی نیاز به فرصتی جداگانه دارد که امیدوارم دست دهد. در اینجا اما لازم می‌دانم بگویم که از همان ابتدای نمود این جریان تاکنون، سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری پلیس فتا به شناسایی و معرفی ۱۸۷ عامل کشتار، حیوان‌آزاری و خرید و فروش حیات وحش (که در فضای مجازی انتشار یافت) به دستگاه قضایی اقدام کرده است.

مدیرکل دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست اخیرا با اعلام این خبر تاکید کرد که قرار محکومیت این متخلفان از سوی مراجع ذی‌صلاح یا صادر شده یا در حال پیگیری است.

البته موارد بررسی شده توسط سازمان بیش از صدها مورد بوده که بخشی از آنها به دلایل مختلف قابل پیگیری نبود. مثلا برخی در سال‌های پیش رخ داده ولی به عنوان اتفاق جدید بازنشر شد یا برخی تصاویر ساختگی و دستکاری شده برای انتشار در فضای مجازی بود.

با این حال یک نتیجه مثبت این ماجرا داشت که جامعه نسبت به آن واکنش شدیدا منفی نشان داده و سبب اصلاح فرهنگی قابل توجه و ورود این اعمال به مجموعه جرم‌هایی قابل پیگیری و مجازات شد.

سازمان حفاظت محیط زیست از حیوان‌آزاری نمی‌گذرد و قصد دارد همچنان با این نوع تخلفات برخورد کند و از نیروی انتظامی و قوه قضاییه نیز طلب یاری و همکاری دارد.»

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس