تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] دریابان شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در جمع خانواده های شهدا و ایثارگران و در واکنش به اظهارات اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: پس از ۱۰ سال محدودیت مطابق برجام به جز فتوای مقام معظم رهبری هیچگونه محدودیتی را نخواهیم پذیرفت. به گزارش ایسکانیوز، به نقل از روابط عمومی شورای عالی امنیت […]

[ad_1]

شمخانی

دریابان شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در جمع خانواده های شهدا و ایثارگران و در واکنش به اظهارات اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: پس از ۱۰ سال محدودیت مطابق برجام به جز فتوای مقام معظم رهبری هیچگونه محدودیتی را نخواهیم پذیرفت.

به گزارش ایسکانیوز، به نقل از روابط عمومی شورای عالی امنیت ملی، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی عصر جمعه با حضور در جمع خانواده های شهدا و ایثارگران جنگ تحمیلی و به مناسبت سالروز شکست حصر آبادان یاد و خاطر مجاهدت های هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت.
شمخانی افزود، بیش از ۳۵۰ روز مقاومت مردم آبادان، جنگی پیش از جنگ است که باید ابعاد مختلف آن واکاوی و تحلیل شود چرا که این ایستادگی ارزشمند موجب ناکامی نقشه حمله صدام و عدم تحقق اهداف او و دشمنان ملت شد.
دریابان علی شمخانی با بیان اینکه برخی این سئوال را مطرح می کنند که چرا پس از خرمشهر جنگ ادامه یافت تصریح کرد؛ در صورت رهایی جنگ باید این سوال را امروز پاسخ می دادیم که چرا فرصت تجدید قوا به صدام برای تجهیز و حمله مجدد داده شد و تجربه حمله صدام پس از قطعنامه ۵۹۸ و حمله به کویت نیز این مسئله را تایید می کند که هدف صدام استمرار جنگ برای دسترسی به دریا از طریق خوزستان و یا کویت بود.
وی با اشاره به استمرار دفاع پس از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن در دوران جنگ تحمیلی تاکنون خاطر نشان کرد؛ خون شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم به بارنشسته است و نتیجه آن در استحکام و ثبات داخل کشور، خطوط روشن و امیدوارکننده نسبت به آینده و الگوگیری و رغبت ملت های منطقه به انقلاب اسلامی قابل مشاهده است.
دریابان شمخانی با تشریح واقعیت های حاکم بر معادلات منطقه ای و جهانی از جمله حضور گسترده عناصر تروریست و تفکرات تروریست پرور گفت؛ خطاهای تاریخی غرب در بکارگیری ابزاری تروریسم و حمایت از تفکرات انحرافی برای مقابله با تفکر اسلام ناب و انقلابی و استانداردهای دوگانه در مقابله با تروریسم منجر به وضعیت مخاطره آمیز کنونی گردیده است.
وی دلیل درخواست های مکرر آمریکایی ها برای مذاکره با ایران در موضوع تحولات منطقه را احساس خطر آنها مبنی بر شکست برنامه ها و محاسبه ها دانست و تاکید کرد؛ اما نکته ای که مانع از گفت وگو با آمریکا شده است حمایت پنهان و آشکار آنها از دولت ها و گروه هایی است که به طور مستقیم موجب تقویت تروریسم می شوند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر بی اعتمادی به آمریکا بر مبنای بدعهدی های مکرر، رویکردهای دوگانه و منافع متضاد آنها با انقلاب اسلامی افزود؛ مهمترین عامل قدرت ساز و امنیت ساز ما که موجب حفظ کشور از آسیب های گوناگون و توطئه های خارجی شده است درایت ولایت فقیه، بصیرت و فداکاری مردم و هوشیاری دستگاه های مختلف نظامی و امنیتی در نظام اسلامی است.
عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام در ادامه با اشاره به لزوم همگرایی و هم افزایی ظرفیت های کشورهای اسلامی برای مقابله با تهدیدات اصلی دنیای اسلام خاطر نشان کرد؛ متاسفانه روابط پنهان و آشکار برخی کشورهای مرتجع با رژیم صهیونیستی، خیانت به آرمان فلسطین و منافع جهان اسلام است و ملت های مسلمان قطعا ادامه این رفتارها را تحمل نخواهند کرد.
شمخانی گفت؛ پارلمان ها و حاکمان کشورهای اسلامی به جای تصویب قوانین برای ایجاد محدودیت برای یکدیگر مثل جلوگیری از ورود حجاج کشورها برای شرکت در مناسک حج و یا ایجاد ائتلاف برای برادرکشی و کشتار مسلمانان باید به فکر دفع تهدیدات واقعی آمریکا و رژیم صهیونیستی و نقشه های آن ها برای تجزیه کشورها و تفرقه افکنی باشند.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، گفت؛ اکنون وظیفه ما حفظ روحیه ومدیریت جهادی و تقویت ویژگی های رفتار انقلابی همچون توکل به خدا و اخلاص در عمل، ولایت مداری، دشمن شناسی واستکبارستیزی، سنگ تمام گذاشتن درکارها، بن بست شکنی، تواضع و ایثار، تولی وتبری بر محور حق، تقوای جمعی وسیاسی در کنار تقوای فردی است.
وی افزود؛ انقلابی بودن، ماندن، فکر کردن وعمل کردن از طریق واقع نگری در مسیر آرمانخواهی، احساس همیشه در سنگر بودن، عدم افراط و تفریط، بصیرت و رعایت بیت المال وحق الناس میسر است.
وی در پایان در پاسخ به نطق اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص استمرار محدودیت های هسته ای علیه ایران تاکید کرد؛ پس از ۱۰ سال محدودیت مطابق برجام به جز فتوای مقام معظم رهبری هیچگونه محدودیتی را نخواهیم پذیرفت.

۲۰۱/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس