تاریخ انتشار: ۰۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به سفر اخیر نخست وزیر هند به ایران تصریح کرد شرایط لازم برای ایجاد جهش در مناسبات تهران و دهلی نو در ابعاد دوجانبه ،منطقه ای و بین المللی فراهم شده است . به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا، دریابان علی […]

[ad_1]

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به سفر اخیر نخست وزیر هند به ایران تصریح کرد شرایط لازم برای ایجاد جهش در مناسبات تهران و دهلی نو در ابعاد دوجانبه ،منطقه ای و بین المللی فراهم شده است .

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا، دریابان علی شمخانی روز جمعه در بدو ورود به دهلی نو در گفت وگو با خبرنگاران ایرنا و صدا و سیما با اشاره به اشتراکات ایران و هند در زمینه های مختلف اظهار کرد ارتقاء همکاری های بین دو کشور در زمینه های سیاسی ،امنیتی ،دفاعی و اقتصادی مهمترین اولویت مسئولان دو کشور در دوران پسا برجام است .
وی تصریح کرد ارتقاء همکاری های همه جانبه با کشورهایی که در دوران تحریم های ظالمانه اقتصادی در کنار ما بودند مهمترین اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است .
دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد مشترکات تمدنی ،تاریخی و مذهبی میان دو کشور باتوجه به جامعه عظیم مسلمانان در هند ، زمینه مناسبی برای توسعه مناسبات فرهنگی میان دو کشور فراهم کرده است .
وی تصریح کرد در شرایطی که تروریسم تکفیری با ارائه قرائت های دورغین از دین حنیف اسلام چهره مسلمانان را در جهان مخدوش کرده باید با افزایش ارتباطات هدفمند میان مسلمانان جهان با ریشه های اعتقادی فتنه تروریسم مقابله شود.
دبیرشورای عالی امنیت ملی روز جمعه برای سفری دو روزه وگفت وگو با مقامات هندی وارد فرودگاه ایندرا گاندی دهلی نو پایتخت هند شد.
شمخانی قرار است بعد ازظهر امروز در نخستین برنامه کاری خود با ‘نارندرا مودی ‘ نخست وزیر هند دیدار و گفت وگو کند.

۲۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس