تاریخ انتشار: ۰۴ شهر ۱۳۹۴
حجت الاسلام هادی غفاری:

دبیر شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام با بیان اینکه دامنه جریان اصلاح طلبی باز است افزود: شعار جریان اصلاح طلبی یا با من یا بر من نیست. طیف اصولگرا وحدت را چنین تعبیر می کنند که وحدت یعنی همه با من، ولی اصلاح طلبان وحدت را “همه با هم” تعبیر می کنند.

آنچه که وحدت واقعی را ایجاد می کند ” “همه با من” نیست، اتفاقا “همه با من” انشقاق می آورد. وحدت واقعی ” همه باهم” بودن است، هر کسی به مردم و باورهای آزادیخواهانه معتقد باشد با ما است و لازم نیست این افراد در همه موارد مثل من یا ما فکر کنند؛ چون این اصلا امکان ندارد.

به گزارش گذارنیوز حجت الاسلام والمسلمین هادی غفاری در گفت و گو با جماران ضمن اشاره به اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان که در اسفند ماه برگزار خواهد شد، اظهار کرد: طبعا هیچ کسی نمی تواند جلو اراده ملی بایستد. وقتی جامعه ای به حدی از رشد اجتماعی برسد دیگر نمی شود در مقابل اراده آن جامعه ایستاد و چیزی را به او تحمیل کرد.

وی افزود: جریان اصولگرا امروز نتیجه مدیریت خود را نشان داده است.  رفتار برخی از آنها نه بر مبنای اصولگرایی و نه بر اساس دین مداری بوده است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه مردم امروز هشیارتر از گذشته هستند، خاطرنشان کرد: مردم با انتخاب سال ۹۲ یک نه بزرگ به وضعیت چند ساله گذشته گفتند. همه بخوبی می دانند بقای یک ملت و یک جامعه در این است که حرمت آزادی مردم حفظ شود. نباید کاری کنیم که مردم نخواهند باشیم. مردم نظام اسلامی را دوست دارند و حاضرند برای آن فداکاری کنند. مردم به این فهم رسیده اند و فکر می کنم چنانچه در گذشته فرجه داده اند در این مقطع هم فرجه ای خواهند داد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد نزدیک شدن طیفی از اصولگرایان میانه رو به اصلاح طلبان در انتخابات آتی مجلس تصریح کرد: عده ای متوجه شده اند قسمتی از اصولگراها آنچنان که مدعی اصولگرایی اند، اصولگرا نیستند. شخصی مثل آقای ناطق نوری سیاسی کاری نمی کند، آدمی است که خوب می فهمد و وضعیت را می بیند، او دید که طیفی از اصولگراها چنین رفتار می کنند، برای همین نگاهش به برخی از آن افراد عوض شده است.

غفاری با طرح این سئوال که پول ها کلان در دوره گذشته کجا رفته و عملکرد آدم هایی که هاله نور را دیدند چگونه بوده است، ادامه داد: نزدیک تر شدن طیفی از اصولگرایان به اصلاح طلبان صحنه سازی نیست، آنها واقعا به این طرف متمایل تر شده اند. نمی گویم آنها کاملا مثل ما فکر می کنند، ولی تا حدی زیادی این اندیشه را پذیرفته اند.

وی با بیان اینکه دامنه  جریان اصلاح طلبی باز است، بیان کرد:  شعار جریان اصلاح طلبی یا با من یا بر من نیست. طیف اصولگرا وحدت را چنین تعبیر می کنند که وحدت یعنی همه با من، ولی اصلاح طلبان وحدت را “همه با هم” تعبیر می کنند. آنچه که وحدت واقعی را ایجاد می کند “همه با من” نیست، اتفاقا “همه با من” انشقاق می آورد. وحدت واقعی ” همه باهم” بودن است. لازم نیست در همه موارد مثل ما فکر کنند، چون این اصلا امکان ندارد. ما صفر یا بیستی فکر نمی کنیم. از نظر ما ۱۴ هم قبول است، ۱۶ هم قبول است؛ ولی برخی وقتی نمره می دهند یا صفر می دهند و یا ۲۰٫

دبیر شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام با اعلام اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی حتما در انتخابات مجلس خبرگان شرکت خواهند کرد، خاطر نشان کرد: حضور آیت آلله هاشمی در انتخابات مجلس خبرگان به عنوان حضور شیخ الطائفه می تواند مهم و مؤثر باشد. کسی هم جرات رد صلاحیت آیت الله هاشمی  در انتخابات آینده را ندارد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس