تاریخ انتشار: ۱۳ آبا ۱۳۹۴

«ویکتور پونتا» نخست وزیر رومانی یک روز پس از تجمع هزاران نفر از شهروندان این کشور در اعتراض به کشته شدن ۳۲ نفر در آتش سوزی یک باشگاه شبانه در بخارست، از سمت خود استعفا داد.

به گزارش “گذارخبر”  بنگاه سخن پراکنی بی.بی.سی گزارش داد: نخست وزیر رومانی امروز چهارشنبه اعلام کرد که وی و دولت متبوعش استعفا داده اند.

بنابراین گزارش پونتا در یک نطق تلویزیونی گفت: امیدوارم استعفای دولت، مردمی که به خیابان آمده بودند را راضی کند.

تلویزیون ‘اسکای نیوز’ نیز گزارش داد رئیس جمهوری رومانی از این استعفا حمایت کرده و گفته است که بالاخره یک نفر باید ‘مسئولیت سیاسی’ را برعهده بگیرد.

نخست وزیر و دولت مستعفی رومانی قرار است بطور موقت و تا زمان تشکیل دولت ائتلافی جدید به کار خود ادامه دهند.

پیشتر خبرگزاری رویترز و شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ از تصمیم پونتا مبنی بر کناره گیری از سمت نخست وزیری رومانی خبر داده بودند.

بنابرگزارش ها شب گذ شته (سه شنبه) نزدیک به ۲۵هزار نفر از مردم بخارست در برابر وزارت کشور دست به تجمع اعتراض آمیز زده و خواستار کناره گیری نخست وزیر و وزیرکشورشدند.

رسانه های غربی تجمع اعتراض آمیز هزاران نفری شهروندان رومانایی در پایتخت این کشور را درارتباط با حادثه آتش سوزی یک باشگاه شبانه در روزهای اخیر عنوان کردند.

آتش سوزی در یک باشگاه شبانه در بخارست پایتخت رومانی در مورخ ۳۰ اکتبر برابر با هشتم آبان ماه منجر به کشته شدن ۳۲ نفر و مجروح شدن ۱۷۹ نفر دیگر شد. در آن زمان ۴۰۰ نفر در این مکان به سر می بردند.

‘لیویو دراگنیا’ Liviu Dragnea رهبر حزب چپ سوسیال دمکرات از حزب حاکم پیشتر گفته بود که نخست وزیر رومانی به دنبال حادثه آتش سوزی که منجر به کشته شدن ۳۲ نفر شد، امروز (چهارشنبه) از سمت خود استعفا می دهد.

رهبر حزب سوسیال دمکرات افزود: نیاز است تا فردی مسئولیت حادثه ای که رخ داده است را برعهده بگیرد.

ویکتور پونتا از ماه مه ۲۰۱۲ بعنوان نخست وزیر رومانی برسرکار است، وی اوایل سال جاری میلادی از رهبری حزب حاکم سوسیال دمکرات کناره گیر کرده بود.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس