تاریخ انتشار: ۲۴ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] المپیک ریو در روز نهم با شروع به کار امیدهای طلای کاروان ایران در کشتی فرنگی آغاز شد اما در همان نخستین جدال، سوریان کاپیتان کم نفس تیم ملی فرنگی ایران به حریف ژاپنی باخت و تنها در صورت فینالیست شدن این کشتی گیر شرق آسیا، شانس برنز پیدا کند. این اتفاق برای عبدولی […]

[ad_1]

المپیک ریو در روز نهم با شروع به کار امیدهای طلای کاروان ایران در کشتی فرنگی آغاز شد اما در همان نخستین جدال، سوریان کاپیتان کم نفس تیم ملی فرنگی ایران به حریف ژاپنی باخت و تنها در صورت فینالیست شدن این کشتی گیر شرق آسیا، شانس برنز پیدا کند. این اتفاق برای عبدولی هم افتاد و او مسابقه نخست را باخت تا متظر شانس برنز باشد.

به گزارش تابناک ورزشی، کاپیتان حمید سوریان ستاره ۵۹ کیلوگرم کشتی فرنگی از ساعت ۱۷:۳۰ با کشتی مقابل اوتا شینوبو ژاپنی کار خود را آغاز کرد. سوریان که در لندن طلسم ناکامی هایش در المپیک را با طلای ناب شکست، قصدداشت با فتح سکوی ریو خود را در تاریخ ورزش ایران دست نیافتنی کند و تلافی سهمیه دشواری که بدست آورد را دربیاورد.

دیگر کشتی گیر سرشناس فرنگی ایران که در روز نهم بر روی تشک خواهد رفت، سعید عبدولی فرنگی کار ۷۵ کیلوگرم است . وی در دور اول استراحت خواهد داشت و در دور دوم از ساعت ۱۸:۰۵ مقابل مارک اورگارد دانمارکی قرار می گیرد. سعید که در لندن مقابل چشم تماشاگران سالن و بینندگان تلویزیونی حقش را خوردند این بار نمی خواهد هیچ حرف و حدیثی برای رقبا و داوران باقی بگذارد.

شکست کاپیتان سوریان در کشتی اول

حمید سوریان نماینده وزن اول کشتی فرنگی ایران در نخستین دیدارش مقابل حریف ژاپنی با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب شد. سوریان چند ماه پیش در مسابقات گزینشی قزاقستان هم مغلوب این کشتی‌گیر شده بود.

سوریان در سه دقیقه نخست با اجرای یک بارانداز بی نقص در خاک ، و همچنین یک پیش انداز و خاک حریف چغر، چهار امتیاز گرفت اما در سه دقیقه دوم از نفس افتاد و کیلوهای زیادی که در کاهش وزن از دست داده بود، باعث رو آوردن به دفاع صرف و دریافت اخطارهای متعدد شد. با اینحال حریف ژاپنی در سرپا نتوانسته بود کار خاصی انجام دهد و سرانجام با هل دادن و خراب کردن سوریان روی تابلوی امتیازات ، دو پوئن گرفت تا کار در ۱۰ ثانیه مانده به پایان ۵ بر ۴ به سود ژاپنی شود. 

سوریان ۱۰ ثانیه از لحاظ بدنی کم آورد تا نشان دهد المپیک را باناآمدگی اش باخت.


سکوت سوریان و محمد بنا بعد از شکست

سوریان بعد از باخت به حریف ژاپنی از شدت ناراحتی روی زمین خوابیده بود و دقایقی طول کشید تا بلند شده و تشک را ترک کند.

شکست سوریان در اولین کشتی المپیک ریو به قدری برای وی و مربی اش سنگین تمام شد که هر دو سکوت اختیار کردند.بعد از اینکه سوریان تشک کشتی را ترک کرد، وی  توسط محمد بنا و کمک مربی تیم به خارج زمین هدایت شد و بدون کوچکترین اظهار نظری سالن را ترک کرد. مهر نوشته محمد بنا هم حاضر به هیچ اظهار نظری نشد.


حریف ژاپنی سوریان قزاق را هم برد و صعود کرد

شینوبو از ژاپن که حمید سوریان را شکست داده بود با برتری مقابل حریف قزاقستانی اش، راهی مرحله بعد شد تا همچنان شانس مدال برنز سوریان حفظ شود.


عبدولی هم باخت/درانتظار شانس مجدد

سعید عبدولی، فرنگی‌کار ملی‌پوش ایران در وزن ۷۵ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست کشتی بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو در مرحله یک هشتم نهایی با مارک مادسن از دانمارک روبه‌رو شد که این کشتی با تساوی یک – یک به پایان رسید و با توجه به امتیاز آخر کشتی‌گیر دانمارکی، او تن به شکست داد.

با این شکست عبدولی باید منتظر کشتی‌های مادسن باشد تا در صورت صعود این کشتی‌گیر دانمارکی به فینال، در گروه بازنده‌ها برای مدال برنز تلاش کند.

شروع کابوس وار شاگردان بنا در ریو/شکست سوریان و عبدولی در کشتی نخست!


عبدولی و سوریان با فینالیست شدن مادسن و اوتا، شانس برنز پیدا کردند

با صعود فرنگی‌کاران ژاپنی و دانمارکی به فینال اوزان خود، دو کشتی‌گیر شکست خورده ایران در گروه بازنده‌ها شانس کسب مدال برنز المپیک را پیدا کردند.

اوتا پس از شکست سوریان حریفانی از قزاقستان، نروژ و آذربایجان را شکست داد و فینالیست شد. کشتی‌گیر ژاپنی با غلبه بر روشن بایراموف، نماینده وزن ۵۹ کیلوگرم آذربایجان موفق شد به فینال راه پیدا کند. او حریف نامدار خود را ضربه فنی کرد.حمید سوریان که دارنده طلای بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن است، در حال حاضر شانس کسب مدال برنز در گروه بازنده‌ها را دارد. او در اولین مسابقه خود برای کسب مدال برنز به مصاف آلمات کبستایف از قزاقستان می‌رود.

مادسن دانمارکی نیز پس از عبدولی دو کشتی دیگر را هم برد تا سعید به یک مدال برنز امیدوار شود.

[ad_2]

منبع:تابناک ورزشی

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس