تاریخ انتشار: ۰۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1]  مدیرکل هواشناسی خوزستان با بیان اینکه دمای هوای استان تا روز یکشنبه تغییرات خاصی نخواهد داشت گفت: شرجی و رطوبت نسبی هوا امروز در تعدادی از شهرهای خوزستان به بیش از ۸۰ درصد رسیده است. کوروش بهادری پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه تا آخر هفته پدیده خاصی در […]

[ad_1]

 مدیرکل هواشناسی خوزستان با بیان اینکه دمای هوای استان تا روز یکشنبه تغییرات خاصی نخواهد داشت گفت: شرجی و رطوبت نسبی هوا امروز در تعدادی از شهرهای خوزستان به بیش از ۸۰ درصد رسیده است.

کوروش بهادری پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه تا آخر هفته پدیده خاصی در استان نخواهیم داشت افزود: رطوبت نسبی هوا امروز در امیدیه به ۸۷ درصد رسید که بالاترین میزان رطوبت بود.

وی افزود: بیشترین میزان شرجی در شهرهای هندیجان و ماهشهر ۸۶ درصد، در اهواز و بهبهان ۸۲ درصد، در شادگان ۷۷ درصد و در دزفول و آغاجاری به ۶۷ درصد اتفاق افتاده است.

بهادری اظهار کرد: با توجه به روطوبت بالا تغییرات دمایی زیادی در استان نخواهیم داشت و تا روز یکشنبه دما در همین حد خواهد بود.

این مقام مسئول گفت: در ۲۴ ساعت گذشته گرم ترین شهر استان آبادان با دمای ۵۰ درجه سانتیگراد و صبح امروز ایذه با ۲۳ درجه سانتیگراد نیز خنک ترین بوده است.

وی اضافه کرد: دمای هم اینک اهواز ۴۴ درجه سانتیگراد است که نسبت به دیروز در همین ساعت ۲ درجه کاهش نشان می دهد و انتظار می رود امروز حداکثر به ۴۷ درجه برسد.

بهادری همچنین گفت: در نوار مرزی پیش بینی گرد و غبار شده است که البته شدید نیست و ممکن است دید را تا حدی کاهش دهد.

بر اساس این گزارش، خوزستانی ها از هفته گذشته با افزایش دما و شرجی شدید مواجه بوده اند به طوری که دمای ۵۳ درجه برای نخستین بار در خوزستان در تعدادی از شهرها ثبت شد.

رطوبت نیز در برخی نقاط تا بیش از ۹۵ درصد رسید. هواشناسی خوزستان پدیده شرجی در شهرهای ساحلی را تا پایان این هفته در استان پیش بینی کرده است.

ستاد بحران استان در هفته گذشته کاهش ساعات اداری در روزهایی که دما به بالای ۴۹ درجه می رسد را به تصویب رساند. در این مصوبه هدف کاهش مصرف انرژی بوده است. بر اساس پیش بینی هواشناسی، از یک روز قبل برای کاهش زمان کاری و تعطیلی ادارات تصمیم گیری می شود و در این روزها ساعت کاری از ۶ و ۳۰ دقیقه تا ۱۳ خواهد بود.

از دوم مرداد که این بند تصویب شده تاکنون هیچ روزی دمای ۴۹ درجه سانتیگراد در خوزستان اعلام نشده و ساعات اداری کاهش نیافته است.

دوم مرداد همچنین خبر مرگ یک کارگر ساختمانی به دلیل خونریزی مغزی و گرمازدگی ناشی از فعالیت در هوای گرم از سوی میثم معزی مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز اعلام شد که بعد از یک روز تکذیب شد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس