تاریخ انتشار: ۱۸ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] مردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد. به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری سید محمود حسینی رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان گفت: مردم باید گوشت قرمز […]

[ad_1]

مردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری سید محمود حسینی رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان گفت: مردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.


رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان گفت: گوشت قرمز تازه باید فاقد هرگونه رنگ و بوی غیرطبیعی و آلودگی های خارجی بوده و قوام سفت ویژه گوشت را دارا باشد.


 حسینی در ادامه افزود: مردم باید مراقب خرید گوشت های بسیار قرمز که بسیار پرخون و یا دارای قوام شل و آبدار و بسیار خشک و چروکیده که نشان از کیفیت پایین گوشت است باشند.


وی اظهار داشت: گوشت های منجمد را فقط دربسته بندی های سالم و دارای نشانه گذاری کامل و سالم( مخدوش نشده) تهیه نمایند و به مشخصات محل انجماد گوشت و کد پروانه بهداشتی دامپزشکی که بر روی لیبل( برچسب) بسته بندی گوشت ثبت شده توجه نمایید.


حسینی عمر ماندگاری گوشت قرمز را چنین عنوان کرد و گفـت: گوشت قرمز گوسفند و گاو تازه به صورت بسته بندی و قطعه بندی شده در دمای ۴-۰ درجه سانتی گراد ۳ رور و به صورت لاشه کامل به ترتیب ۳ و ۵ روزبرای گوسفند و گاو می باشد.


وی عمر ماندگاری گوشت قرمز بسته بندی شده گوسفند و گاو را نیز به ترتیب ۹ و ۱۲ ماه در دمای ۱۸- درجه عنوان کرد.


این مقام مسئول توصیه کرد: از خرید گوشت منجمد در بسته بندی های که دیفراست( از حالت انجماد خارج شده) شده اند اجتناب نمایند. قصابی ها مجاز به انجماد گوشت قرمز و سایر آلایش خوراکی (دل،جگرو شیردان و …) نیستند لذا از خرید گوشت های منجمد شده در واحد های قصابی ها خودداری نمایید. از گوشت قرمز تازه بلافاصله بعد از ذبح دام استفاده ننمایند و به منظور افزایش کیفیت و سلامت گوشت باید به مدت حداقل ۲۴ ساعت در دمای یخچال نگهداری و سپس مصرف شود. 


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس