تاریخ انتشار: ۰۱ ارد ۱۳۹۵

کارشناسان پس از تجزیه و تحلیل هزاران سند به دست آمده از داعش اعلام کردند، شبه‌نظامیانی از بیش از ۷۰ ملیت به این گروه تروریستی پیوسته‌اند.

به گزارش “گذارنیوز”  به نقل از خبرگزاری فرانسه، این اسناد که بیش از ۱۱ هزار فایل شخصی است، از طریق یک عضو فراری داعش به دست شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی آمریکا رسیده است و نیمی از آنها کپی بوده است. ان‌بی‌سی ۴۶۰۰ سند را به مرکز مبارزه با تروریسم در وست پوینت ارسال کرد. این واحد از آکادمی ارتش آمریکا مجزاست.
اسناد بیشماری در سال جاری از داعش فاش شد. هزاران سند ثبت داعش هم ژانویه امسال به دست یک وب سایت خبری اپوزیسیون سوریه و در ماه مارس به دست زوددویچه وله آلمان رسید و حتی شبکه تلویزیونی آلمان هم اسناد مشابهی به دست آورد. سرویس اطلاعات آلمان هم به این اسناد دسترسی داشت.
مرکز مبارزه با تروریسم پس از مقایسه این اسناد با سوابق به دست آمده از داعش توسط وزارت دفاع آمریکا، صحت حدود ۹۸ درصد از آنها را تایید کرد. این فرم‌ها که به زبان عربی پر شده، به حدود ۳۰ درصد از حدود ۱۵ هزار عضو جدیدی که در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به سوریه وارد شدند، مربوط می‌شوند.
براساس اسناد موجود، تنها ۴۰۰ عضو زیر ۱۸ سال در ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ وارد داعش شده‌اند. اکثریت ۵۷۹ عضو جدید ملیت سعودی دارند و پس از آن اتباع تونس با ۵۵۹ تن، مراکش با ۲۴۰ تن، ترکیه با ۲۱۲ تن، مصر با ۱۵۱ تن و روسیه با ۱۴۱ تن قرار دارند. همچنین ۴۹ تن از فرانسه، ۳۸ تن از آلمان، ۳۰ تن از لبنان، ۲۶ تن از انگلیس، ۱۱ تن استرالیا و هفت تن از کانادا بودند. هیچ فردی هم شهروند ایالات متحده نبود.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس