تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] دبیر اجرایی پانزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان ایران گفت: “درد” از علائم شایع بیماری و مراجعه افراد به داروخانه‌ها است. به گزارش ایسنا، دکتر سیدعلی سبحانیان در آستانه برگزاری پانزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان ایران، اظهار کرد: در روزهای سوم تا پنجم شهریور انجمن علمی داروسازان ایران، پانزدهمین دوره از گردهمایی‌های علمی […]

[ad_1]

دبیر اجرایی پانزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان ایران گفت: “درد” از علائم شایع بیماری و مراجعه افراد به داروخانه‌ها است.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدعلی سبحانیان در آستانه برگزاری پانزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان ایران، اظهار کرد: در روزهای سوم تا پنجم شهریور انجمن علمی داروسازان ایران، پانزدهمین دوره از گردهمایی‌های علمی خود را سالن همایش‌های رازی برگزار خواهد کرد.

وی افزود: چگونگی مدیریت درد بیماران در داروخانه‌ها توسط داروسازان موضوع اصلی برگزاری این کنگره است.

سبحانیان در ادامه با بیان اینکه درد یکی از شایع ترین علل مراجعه بیماران به داروخانه ها است، اظهار کرد: بیماران برای دریافت مسکن و داروهای مقابله با درد به داروخانه مراجعه و از داروسازان مشاوره دریافت می کنند. درمان درد بیماران چه آنی،   حاد ، مزمن و طولانی باشد نیاز به مشاوره با پزشک دارد و بیماران باید از مصرف خودسرانه مسکن ها خودداری کنند تا ناخودآگاه خود را دچار عوارض جانبی شدیدتر مسکن‌ها نکنند.

وی یادآور شد: داروسازان قبل از ارائه هر گونه مشاوره به بیمار ابتدا نسبت به وضعیت (بارداری)، رژیم غذایی، بیماری‌های احتمالی دیگر و داروهای مورد استفاده بیمار سوال کنند تا بهترین و مناسب‌ترین دارو را تجویز و توصیه کنند. درد یکی از علائم بیماری است که باید تسکین پیدا کند و این مساله نیاز به مدیریت توسط پزشکان دارد.

سبحانیان افزود: در افتتاحیه این همایش مسوولان عالی رتبه کشوری و برخی از اعضای مجلس شورای اسلامی، مسوولان وزارت بهداشت و انجمن داروسازان حضور خواهند داشت. همچنین در روز پایانی همایش جشن بزرگ روز داروساز به میزبانی انجمن داروسازان ایران نیز برگزار خواهد شد.

بنابر اعلام روابط عمومی انجمن علمی داروسازان، وی در پایان خاطرنشان کرد: پانزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان ایران از سوم تا پنجم شهریور در سالن همایش های رازی برگزار خواهد شد و برای شرکت کنندگان دارای ۱۸ امتیاز بازآموزی است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس