تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۴

شبکه سعودی العربیه در اقدامی مغرضانه تلاش کرد شبهاتی درمورد زنده بودن سردار قاسم سلیمانی مطرح کند.

به گزارش “گذارخبر”  پایگاه اینترنتی العربیه در گزارشی به قلم “دایانا مقلد” مدعی شد: فیلم و عکس‌هایی از سردار “قاسم سلیمانی،” فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، منتشر می‌شود؛ اما آیا این تصاویر جدید هستند؟ چه مدرک موثقی می‌تواند زنده بودن سردار سلیمانی را ثابت کند؟
العربی در ادامه شایعه پراکنی خود نوشت:  به تازگی فیلیم از سردار سلیمانی در حلب سوریه منتشر شد که مانند همیشه لبخند بر لب، بوسیله هواداران خود احاطه شده بود. در تمام عکس‌ها و فیلم‌هایی که در یک سال اخیر از سردار سلیمانی منتشر شده است، او وضعی مشابه با حالاتی یکسان دارد. در تمام تصاویر خوشحال است و لبخندی پیروزمندانه بر لب دارد؛ اما در فیلم اخیر که قرار بود سلامت سردار سلیمانی را به اثبات برساند، او وضع همیشگی خود تفاوت بسیاری داشت. سردار در این فیلم حالتی رسمی نداشت و مشخص نیست فیلم به تازگی ضبط شده یا از آرشیو قدیم برداشته شده است.
العربیه که در راستای سیاست‌های خصمانه رژیم آل سعود علیه ایران، تلاش می‌کند شایعاتی درمورد سلامت سردار سلیمانی پراکنده کند در ادامه مدعی شد: چندین رسانه خبری به مجروح شدن شدید سردار سلیمانی پرداخته‌اند. حتما آنها مدارکی در دست داشتند که این خبر را منتشر کردند. سردار سلیمانی در یک سال گذشته نقش پررنگی در نبردهای نظامی عراق و سوریه ایفا کرد و پایگاه‌های خبری بسیاری به شرح سابقه فعالیت‌های او پرداختند.
العربیه در ادامه مدعی شد: مدرک مستندی از سوی ایران ارائه نشده است تا زنده بودن سردار سلیمانی را ثابت کند. فیلم آخری که سردار را در حلب نشان می‌داد، بر شک و شبهات درمورد وضع او افزود. رسانه‌های ایرانی استاد اشاعه اخبار مرموز و شک برانگیز هستند، آنها از سیاست مخفیکاری در راستای اعمال قدرت و گسترش نفوذ خبری خود بهره می‌برند.
العربیه در پایان گزارش بی‌پایه و اساس خود نوشت: ایران در نبردهای زمینی عراق، سوریه و یمن به موفقیت‌هایی رسیده است و تلاش می‌کند با انتشار عکس و فیلم‌های مرموز، ابتکار عمل در جنگ رسانه‌ای را هم در دست بگیرد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس