تاریخ انتشار: ۱۴ ارد ۱۳۹۵

– رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: کیفیت مصوبات چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران نسبت به گذشته افزایش یافته و آثار آن بر بهبود و زیبایی چهره پایتخت مشهود است.

‌‌‌‌‌به گزارش “گذارنیوز” :
اقبال شاکری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: لایحه ها و طرح های تصویب شده در شورای چهارم با موضوعات اساسی بویژه در حوزه های عمرانی، مالی، تعرفه ها و عوارض مرتبط بوده و در توسعه پایتخت نقش مهمی داشته اند.
وی گفت: بسیاری از طرح های مهم زیر ساختی که زیر سایه سنگین حوزه های حمل و نقل قرار داشت از جمله توسعه فضای فرهنگی، جمع آوری آب های سطحی، ساماندهی رودخانه ها و سایر موضوعات مرتبط با خدمات شهری در این دوره از شورا به جریان افتاده است.
شاکری اهتمام جدی به توسعه فضای سبز را از کارهای مهم صورت گرفته در شورای چهارم عنوان کرد و افزود: اضافه شدن فضای سبز شهری در پهنای بزرگ ده ها هزار کیلومتری همچون بوستان های یاس و ولایت از دیگر اقدامات دوره چهارم شورای شهر تهران است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران تعیین حسابرس برای حسابرسی از سازمان ها، شرکت ها، معاونت ها، مناطق و ستاد شهرداری تهران برای نخستین بار را از تلاش های جدی شورای چهارم عنوان کرد.
شاکری خاطر نشان کرد: برای نخستین بار در عمر فعالیت شورای شهر تهران، گزارش حسابرسی شهرداری در صحن شورا مطرح شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت که افزایش انضباط مالی در شهرداری را در پی داشت.
وی با بیان اینکه این دوره، شورای شهر کارکرد بهتری نسبت به دوره های پیشین داشته است گفت: گردآوری تجربه سه دوره مدیریت شهری و تبلور آن در این دوره، یکی از دلایل مهم عملکرد بهتر شورای چهارم است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به وجود ضعف در امر نظارت بر شهرداری تهران خاطرنشان کرد: نظارت سامان مند بر شهر از جمله مواردی است که جای خالی آن بشدت احساس می شود و با وجود انجام نظارت فردی، برنامه ای و موردی کنونی، دسترسی برخط (آنلاین) به سامانه های اطلاعاتی شهرداری وجود ندارد.
شاکری تاکید کرد: شورای شهر تهران به اتاق فرمانی برای رصد فعالیت ها و اقدامات شهرداری نیاز دارد که لازم است توسط خود شورا ایجاد شود و نباید متکی به سامانه های اطلاعاتی شهرداری باشد.
چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران که کار خود را از سال ۹۲ آغاز کرده تاکنون ۲۶۳ مصوبه داشته است.
شورای شهر تهران با داشتن ۳۱ عضو، سومین سال فعالیت خود را طی می کند.
تهرام/۷۲۴۴/۱۸۳۱

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس