تاریخ انتشار: ۰۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک امشب دوشنبه ۷شهریور در تئاتر شهر برگزارشد  به گزارش خبرنگار ایلنا مرضیه برومند  طی سخنانی  با یادی از هنرمندانی همچون محمدرضا شجریان و شهارم ناظری  و یادی از داود رشیدی گفت:  تقدیر گاهی بر اندوه است تا انسان معنای شادی را بداند و خدا گاهی […]

[ad_1]

مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک امشب دوشنبه ۷شهریور در تئاتر شهر برگزارشد

 به گزارش خبرنگار ایلنا مرضیه برومند  طی سخنانی  با یادی از هنرمندانی همچون محمدرضا شجریان و شهارم ناظری  و یادی از داود رشیدی گفت:  تقدیر گاهی بر اندوه است تا انسان معنای شادی را بداند و خدا گاهی مرگ را مقدر می کند تا انسان معنای هستی را بداند.


وی با اشاره به روند برگزاری جشنواره عروسکی مبارک افزود : این جشنواره رنگ را به شهر خاکستری ما آورد و به لطف پیمان شریعتی و شهرداری، شهر از غبار و آلودگی های فیزیکی پاک شد.


فاطمه معتمد آریا بعد از صحبتهای مرضیه برومند به روی سن آمد و نمایشی کوتاه را اجرا کرد و بعد از نمایش گفت : من وجودم، کارم و همه لحظات عمرم با عروسک ها عجین است. هرچه می خواهم تلاش کنم بزرگ شوم نمی شود و یادم می آید که چه عروسک هایی در دستان من بوده اند.


در این مراسم از  ددی پودامچی هنرمند هندی اصل تقدیر شد  و ویبعد از دریافت تندیس جشنواره گفت :من در اینجا دوستان زیادی دارم و دوستانی هم دارم که اکنون اینجا حضور ندارند.من ماه مارس گذشته نمایشی را در دهلی داشتم که درباره آداب زرتشتیان بود.


وی ادامه داد : من به عنوان یک هنرمند از طرف یونیمای حهانی و همچنین از طرف دبیرکل جددی یونیما از مدیرانی که در ردیف جلوی سالن نشسته اند می خواهم که اجازه دهند نمایش عروسکی در طول سال هم اجرا شود و منحصر به اجرا در فستیوال ها نباشد.


دی پودامچی با یادی از داود رشیدی  از حاضران در سالن درخواست کرد که یک دقیقه بایستند و سکوت کنند


بهروز غریب پورنز در این مراس طی سخنانی  گفت : از آقای علم الهدی ممنونم چون تا قبل از این عده ای نمی دانستند کنسرت چیست و به چکار می اید  ولی  امروز عده بیشتری از این موضوع آگاه شدند.


وی با اشاره به احیای هنر نمایش عروسکی بعد از انقلاب اسلامی گفت :  من از مرادخانی، مسجدجامعی  و همه کسانی که در این راه کمک کردندتا نمایش عروسکی رشد کند سپاسگذارم


غریب با یادی از رکن الدین خسروی گفت : رکن الدین دچار آلزایمر شده است و اینجا دعا کنیم که سلامتی خود را بدست آورد.


طائرپور نیز طی سخنانی گفت: امیدوارم جوانان عروسکی قدر برومند را بدانند که او به آن‌ها احترام می‌گذارد و از آن‌ها حمایت می‌کند و امیدوارم شاهد این گونه نگاه دلسوزانه در سینمای کودک هم باشیم و بتوانیم جشنواره کودک را هم به همین خوبی و گرمی برگزار کنیم. امیدوارم سایه پرمهر خانم برومند بالای سر ما و شما باشد.


منیژه حکمت نیز در سخنان کوتاهی گفت: از تمام نمایشگران عروسکی سپاسگزارم که برای کودکان ما دنیای امن و بهتری را می‌سازند. چون تقریباً از بزرگ‌ترها ناامید شده‌ایم اما این بچه‌ها با کمترین توقع دنیای بهتری را برای آینده کودکانمان رقم می‌زنند و امیدوارم تمام مسئولان هنری قدرشان را بدانند.


 در این مراسم از هما جدی‌کار، پوپک عظیم‌پور، منیر مولوی‌زاده، مرتضی اسدی‌مرام از کرمانشاه، اسماعیلی از اردبیل و سعید موسوی‌زاده تقدیر شد .


همچنین در این مراسم پیام مرادخانی معاون هنری وزارت ارشاد و مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی خوانده شد و با درخواست مهدی شفیعی مرضیه برومند دبیر دوره آینده جشنواره نمایش عروسکی شد.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس