تاریخ انتشار: ۰۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] شاخص کل بورس تهران که در اولین ماه تابستانی رشد ۲٫۶ درصدی را رقم زده بود، مرداد ماه نیز به مسیر رو به رشد خود ادامه داد و تا آخرین روز معاملاتی ماه جاری، ۳۵۷۲ واحد معادل ۴٫۸درصد افزایش پیدا کرد. به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل بورس تهران که در اولین ماه تابستانی […]

[ad_1]


شاخص کل بورس تهران که در اولین ماه تابستانی رشد ۲٫۶ درصدی را رقم زده بود، مرداد ماه نیز به مسیر رو به رشد خود ادامه داد و تا آخرین روز معاملاتی ماه جاری، ۳۵۷۲ واحد معادل ۴٫۸درصد افزایش پیدا کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل بورس تهران که در اولین ماه تابستانی رشد ۲٫۶ درصدی را رقم زده بود، مرداد ماه نیز به مسیر رو به رشد خود ادامه داد. این شاخص که در آخرین روز معاملاتی تیرماه در ارتفاع ۷۴ هزار و ۵۱۴ واحدی قرار گرفته بود، تا آخرین روز معاملاتی ماه جاری (در مدت یک ماه)، ۳۵۷۲ واحد معادل ۴٫۸ درصد افزایش پیدا کرد و با گذر از کانال‌های متعدد به کانال ۷۸ هزار واحدی راه پیدا کرد. در انتهای معاملات آخرین روز معاملاتی این ماه نیز، در ارتفاع ۷۸ هزار و ۸۶ واحدی ایستاد.  

بر این اساس شاخص کل بورس تهران که از روزهای پایانی تیرماه به طور پیوسته در مسیر صعود قرار گرفته بود، در نیمه اول مرداد‌ماه نیز، به همین منوال عمل کرد و معاملات هر روز را با کارنامه‌ای سبز به پایان رساند. از این رو می‌توان گفت عمده رشد شاخص در مردادماه در نیمه اول این ماه اتفاق افتاده است. اما در نیمه‌دوم این ماه از رشد شاخص کاسته شد و بازار بیشتر روزهای متعادل را پشت سر گذاشت. بسیاری از کارشناسان این بازار در این زمینه معتقدند همان نمادها که باعث رشد شاخص شدند، مورد اصلاح قیمتی قرار گرفتند و مانع رشد بازار شدند. اگرچه در نیمه دوم ماه جاری، با تشدید عرضه‌ها در بازار، کمبود تقاضا در بازار نیز وجود داشت و این موضوع علتی برای افت شاخص در روزهای پایانی مردادماه بوده است. 

به هرحال در ماه جاری به‌رغمی که مجامع بعضی نمادهای بزرگ بانکی بلاتکلیف ماندند اما برخی از کارشناسان معتقدند که پایان مجامع شرکت‌های بورسی، بازگشایی نماد آنها و ارائه گزارش‌های سه‌ماهه آنها عاملی برای رشد شاخص در روزهای مردادماه بوده است. همچنین از عوامل دیگر که در رشد شاخص تاثیر مثبت گذاشتند می‌توان به رشد قیمت‌های جهانی برخی از فلزات، تغییر رئیس سازمان بورس اشاره کرد. به هرحال این عوامل زمینه رونق در بازار را مهیا کرده‌‌اند و انتظار می‌رود با این شرایط، زمینه ورود نقدینگی به بورس که معضل اصلی در این بازار است، فراهم شود. 

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس