تاریخ انتشار: ۰۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] این سیگار برگ توسط تنباکو درجه یک کوبایى و لایه ای از طلا ساخته شده و هر نخ آن ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد. کوبا را اگر کسی فراموش کند که به چه چیزی مشهور است، سیگارهای برگ آن را کسی از یاد نخواهد برد. کشوری که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان […]

[ad_1]

این سیگار برگ توسط تنباکو درجه یک کوبایى و لایه ای از طلا ساخته شده و هر نخ آن ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد. کوبا را اگر کسی فراموش کند که به چه چیزی مشهور است، سیگارهای برگ آن را کسی از یاد نخواهد برد. کشوری که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سیگار در جهان است و برخی کارخانه های تولیدکننده سیگار در آن سابقه چندصد ساله دارند.

به گزارش ایران، “ال لاگویتو” شهری استراتژیک برای سیگاردوستان است، چراکه مقر اصلی تولید سیگار در کوباست. “کوهیبا” از جمله برندهای مطرح سیگار برگ کوبایی است که البته کالایی لوکس هم محسوب می شود. محلی ها آن را کوهوبا تلفظ می کنند که به معنای تنباکوی پیچیده شده است. هر نخ از این سیگارها بین ۷۰ تا ۵۰۰ دلار قیمت دارند.

این سیگارها از سال ۱۴۹۲ در کارگاه های محلی تولید می شدند تا اینکه محافظ شخصی فیدل کاسترو یکی از این سیگارهای دست ساز را به او هدیه می دهد. رهبر کوبا آنقدر از سیگارهای این شهر خوشش آمد که در سال ۱۹۶۶ دستور تاسیس شرکت تولید سیگار کوهیبا را صادر کرد. کاسترو از آن به بعد این سیگارهای لوکس را به مقامات عالی‌رتبه کشوری و بین‌المللی هدیه می داد.

سیگار برگ مورد علاقه کاسترو نخی 1 و نیم میلیون تومان

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس