تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۴

وضعیت فروش در سینمای ایران روال هفته‌های اخیر خود را طی می‌کند، اما فیلم‌های تازه‌ای که اخیرا به چرخه اکران اضافه شده‌اند تا اندازه‌ای توانسته‌اند پای مخاطبان را به سالن‌های سینما باز کنند.

به گزارش “گذارخبر” در روزهای بارانی پاییز سینماهای کشور در حال نمایش فیلم‏های «محمد رسول‏الله (ص)»، «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت»، «ارغوان»، «پدر آن دیگری»، «جامه‏ دران»، «شاهزاده روم»، «چهارشنبه خون به پا می‏شود»، «این سیب هم برای تو»، «ناهید» و «شیفت شب» هستند.

بعد از محمد رسول ‏الله که پس از ۱۰۰ روز نمایش به فروش حدودی ۱۴ میلیارد تومان رسیده است، انیمیشن «شاهزاده روم» به کارگردانی هادی محمدیان با یک ماه اکران و فروش یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی پرفروش‏ترین فیلم گیشه است. اولین ساخته وحید جلیلوند با نام «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» هم با ۳۷ روز اکران و فروش ۵۵۰ میلیون تومانی در سکوی بعد ایستاده است.

در این هفته از میزان فروش فیلم نسبت به هفته‏ های گذشته کاسته شده است. «جامه‏ دران» حمیدرضا قطبی نیز در این هفته فروش خود را به فیلم جلیلوند نزدیک کرده است. در هفته‏ ای که گذشت از شتاب فروش فیلم رقیب کم شد و به همان نسبت به فروش این فیلم افزوده شد. این فیلم پس از ۲۲ روز نمایش به مرز نیم میلیارد تومان نزدیک شده است. «پدر آن دیگری» به کارگردانی یدالله صمدی نیز پس از ۳۷ روز نزدیک به ۳۵۰ میلیون تومان بلیت فروخته‏ است.

«شیفت شب» نیکی کریمی با اکران دو هفته ‏ای خود را به ۳۰۰ میلیون تومان نزدیک کرده است. «ارغوان» ساخته امید بنکدار و کیوان علیمحمدی در هفته‏ای که گذشت فروش چندانی نداشت و پس از ۳۷ روز فروش‏ اش به ۲۱۰ میلیون تومان رسید.

«چهارشنبه خون به پا می‏شود» به کارگردانی حماسه پارسا پس از ۲۲ روز ۱۵۰ میلیون تومان فروخته است. همچنین فیلم‏های «ناهید» ساخته آیدا پناهنده و «این سیب هم برای تو» به کارگردانی سیروس الوند پس از دوهفته نزدیک به ۱۰۰ و ۷۰ میلیون تومان فروش داشته‏ اند. درحالی‌که فیلم‏ های «کوچه بی‏ نام» هاتف علیمردانی، «آدم باش» مجید جوانمرد و «حکایت عاشقی» احمد رمضان‏زاده پروانه نمایش‏شان صادر شده است و انتظار اکران را می‏کشند، فیلم «بچگیتو فراموش کن» ساخته جلال فاطمی از چهارشنبه اکران خود را در ۴پردیس و سه سینمای تهران آغاز کرد.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس