تاریخ انتشار: ۲۲ ارد ۱۳۹۵

سمنان-ایرنا- فرماندار سرخه گفت : سیل به بخشی از اراضی کشاورزی، جاده و تعدادی از واحدهای مسکونی این شهرستان خسارت وارد کرده است.

بارش رگباری سه شنبه شب در شهرستان های سرخه ، سمنان و مهدیشهر موجب جاری شدن سیلاب در این مناطق شده است.
رضا کرمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان این که مقدار خسارت وارده سیل به این منطقه در حال ارزیابی است، افزود : سیل به بخشی از اراضی کشاورزی گندم و خریزه این شهرستان آسیب جدی وارد کرده است.
وی اظهار داشت : بارندگی شدید در مناطق جنوبی البرز و پایین دست فیروزکوه شدت داشته است که با سرازیر شدن مسیلها به مناطق شهری و پایین دست، شاهد انسداد جاده های درون شهری و آبگرفتگی معابر روستائی بودیم.
فرماندار سرخه تصریح کرد : سیل به آبشخورها و خانه های بسیاری از روستائیان این شهرستان که به مناطق ییلاقی کوچ کردند و از واحدهای مسکونی بی اطلاع هستند، خسارت وارد کرده است.
کرمی تصریح کرد : در این حادثه طبیعی بخشی از راه ترانزیتی تهران – مشهد واقع در این شهرستان بسته شد که ساعتی بعد با کمک نیروهای محلی ، بسیج و هلال احمر بازگشایی شده است.
وی تصریح کرد : سیل در جمشیدآباد سرخه باعث بسته شدن محورهای ارتباطی این منطقه شد با کمک مردم و نهادهای شهرداری و نیروهای هلال احمر بازگشایی شده است.
به گفته وی خدمات رسانی نیروهای امدادی شهرستان به آسیب دیدگان ادامه دارد.
وی نبود اداره راه در این شهرستان را یکی از چالش های این شهرستان برشمرد و گفت : نبوده اداره راه و شهرسازی و پایگاه خدمات رسانی جاده ای در این شهرستان کمک رسانی در وقوع حوادث طبیعی و جاده ای با مشکل روبه رو کرده است.
بنا به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از اداره هواشناسی سمنان، وضعیت جوی هوای این استان از عصر امروز چهارشنبه به حالت عادی بر می گردد.
شهرستان تازه تاسیس سرخه بیش از چهارده هزار نفر جمعیت دارد.
/۶۰۲۶/۳۲۱۷

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس