تاریخ انتشار: ۲۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر اطلاعات در پیامی درگذشت «عبدالله زارع» استاد و مربی با اخلاق کشتی شهرری، را تسلیت گفت. به گزارش ایسکانیوز، در متن پیام تسلیت وزیر اطلاعات آمده است: خبر در گذشت استاد و مربی با اخلاق کشتی شهرری، جناب آقای عبدالله زارع که در طول حیات خود قهرمانان زیادی را پرورش داد، موجب تاثر […]

[ad_1]

وزیر اطلاعات در پیامی درگذشت «عبدالله زارع» استاد و مربی با اخلاق کشتی شهرری، را تسلیت گفت.

به گزارش ایسکانیوز، در متن پیام تسلیت وزیر اطلاعات آمده است: خبر در گذشت استاد و مربی با اخلاق کشتی شهرری، جناب آقای عبدالله زارع که در طول حیات خود قهرمانان زیادی را پرورش داد، موجب تاثر و تالم گردید.
اینجانب فقدان این اسوه کشتی را به جامعه ی ورزشکاران به ویژه کشتی گیران کشور و خانواده معززش تسلیت عرض می نمایم و از درگاه خداوند متعال برای آن عزیز از دست رفته طلب غفران و برای بازماندگانش صبر خواستارم.
عبدالله زارع در سن ۲۰ سالگی به کشتی روی آورد و در سال های ۱۳۳۲ و ۱۳۳۷موفق شد مدال برنز ایران را به دست آورد که به دلیل آسیب دیدگی از دنیای قهرمانی زود کنار رفت و به امر مربیگری پرداخت.
او اولین شاگرد خود یعنی «قاسم بابایی جعفری» را به مسابقات جهانی فرستاد و در طول مربیگری نیز شاگردان زیادی را تحویل جامعه کشتی دادکه سرآمد همه آنها نابغه کشتی جهان «حمید سوریان» دارنده هفت مدال طلای جهان و المپیک بود.
زارع در سال ۲۰۰۹ از سوی اتحادیه جهانی کشتی به عنوان برترین مربی جهان انتخاب شد.
او در سال های اخیر به علت کهولت سن خانه نشین شده بود و چندین مرتبه به بیمارستان انتقال یافته بود.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس