تاریخ انتشار: ۲۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] سیامند رحمان قهرمان طلایی پارالمپیک ریودوژانیرو در میان استقبال گرم مردم و مسئولان وارد فرودگاه شهید باکری ارومیه شد. به گزارش خبرگزاری ایلنا از ارومیه، در این مراسم معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار ، مسئولان استان ، نمایندگان مجلس، اعضای خانواده و بستگان سیامند رحمان و جمعی از مردم شهرهای ارومیه و اشنویه […]

[ad_1]

سیامند رحمان قهرمان طلایی پارالمپیک ریودوژانیرو در میان استقبال گرم مردم و مسئولان وارد فرودگاه شهید باکری ارومیه شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ارومیه، در این مراسم معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار ، مسئولان استان ، نمایندگان مجلس، اعضای خانواده و بستگان سیامند رحمان و جمعی از مردم شهرهای ارومیه و اشنویه حضور داشتند.


قهرمان فوق سنگین وزنه برداری و قویترین مرد مسابقات پاراالمپیک جهان و پاراآسیایی در بدو ورود به فرودگاه ارومیه در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: از اینکه توانستم با کسب مدال پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو و ثبت رکورد ۳۱۰ کیلوگرم دل میلیونها ایرانی را شاد کنم، بسیار خوشحالم.


سیامند رحمان اظهار کرد: این مدال را تقدیم ملت ایران می کنم که همواره با تشویق ها و دعای خیر خود موجب دلگرمی ورزشکاران در میادین مهم ورزشی شده اند.


وی ادامه داد: بسیار خوشحالم که بار دیگر توانستم پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز درآورم و سرود ملی کشورم را در برزیل به صدا درآورم.


رقابت‎های وزنه‎ برداری دسته به اضافه ۱۰۷ کیلوگرم بازی‎ های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریودوژآنیرو روز چهارشنبه هفته گذشته ۲۴ شهریور ماه جاری در حالی آغاز شد که ۸ وزنه ‎بردار در این دسته حضور داشتند.


سیامند رحمان وزنه بردار اشنویه ای از خطه آذربایجان غربی در نخستین حرکت خود درخواست وزنه ۲۷۰ کیلوگرمی را داد و با قدرت هر چه تمام موفق به مهار این وزنه شد و در همان حرکت نخست مدال پاراالمپیک را به نام خود ثبت کرد.


این در حالی بود که ورزرشکار اردنی با درخواست وزنه ۲۳۰ کیلوگرمی در حرکت نخست نزدیکترین رقیب برای رحمان محسوب می شد.


رحمان در حرکت دوم وزنه ۳۰۰ کیلویی را مهار کرد و رکورد ۲۹۶ کیلوگرم جهان را که به خودش تعلق داشت، جا به جا کرد.


این وزنه بردار قهرمان در حرکت سوم رکورد ۳۰۵ کیلوگرم را بالای سر برد ولی به این رکورد هم قانع نشد و در حرکت چهارم خود با بالا بردن وزنه ۳۱۰ کیلوگرم برای چهارمین بار در یک مسابقه رکورد جهان و پارالمپیک را شکست و قاطعانه ششمین مدال طلای کاروان ایران را کسب کرد.


بلیط مسابقه سیامند رحمان از ماهها قبل پیش فروش شده بود و تماشاگران مستقر در سالن وزنه برداری المپیک ریودوژانیرو به هنگام بلند کردن وزنه توسط این قهرمان، وی را مورد تشویق های ممتد خود قرار می دادند.


سیامند رحمان ۷۵ کیلوگرم بالاتر از نفر دوم این رقابتها وزنه زد و با اقتدار در جایگاه نخست ایستاد، عامر مسعد از مصر با ثبت رکورد ۲۳۵ کیلوگرم به مدال نقره رسید و جمیل الشبلی وزنه بردار مراکشی با رکورد ۲۳۴ کیلوگرم به مقام سوم رسید.


سیامند رحمان متولد سال ۱۳۶۷ شهرستان اشنویه از توابع استان آذربایجان غربی است و در سال ۱۳۸۷ برای نخستین بار به اردوی وزنه برداری معلولان ایران دعوت شد.


رحمان روز ۳۰ بهمن ماه سال ۹۴ در رقابت های دسته فوق سنگین جهانی امارات نیز به ترتیب با مهار وزنه های ۲۷۵، ۲۸۶ و ۲۹۶ کیلوگرمی موفق شد بار دیگر عنوان قهرمانی جهان در دسته به اضافه ۱۰۷ کیلوگرم را از آن خود کند.


قهرمان معلول سنگین وزن تاکنون ۱۳ بار رکورد دسته به اضافه ۱۰۷ کیلوگرم را جا به جا و به نام خود ثبت کرده است.


رحمان در پاراالمپیک ۲۰۱۲ لندن نیز با غلبه بر وزنه ۲۸۰ کیلوگرم توانست رکورد وزنه‌برداری فوق سنگین پاراالمپیک را به نام خود ثبت کند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس