تاریخ انتشار: ۲۷ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] واشنگتن پست روز جمعه گزارش داد: سیامند رحمان با بلند کردن و نشاندن وزنه ای به سنگینی سه بچه فیل، رسما نامش را به عنوان قوی ترین ورزشکار تاریخ بازیهای پارالمپیک ثبت کرد. به گزارش ایسکانیوز ، سیامند رحمان رسما نام خود را به عنوان قوی ترین ورزشکار تاریخ بازیهای پارالمپیک به ثبت رساند.این […]

[ad_1]

واشنگتن پست روز جمعه گزارش داد: سیامند رحمان با بلند کردن و نشاندن وزنه ای به سنگینی سه بچه فیل، رسما نامش را به عنوان قوی ترین ورزشکار تاریخ بازیهای پارالمپیک ثبت کرد.

به گزارش ایسکانیوز ، سیامند رحمان رسما نام خود را به عنوان قوی ترین ورزشکار تاریخ بازیهای پارالمپیک به ثبت رساند.
این ورزشکار ایرانی، چهارشنبه گذشته در رقابتهای وزنه برداری بازیهای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو با بلند کردن و نشاندن وزنه ۳۱۰ کیلوگرمی بر جایگاه، صاحب مدال طلا در دسته به اضافه ۱۰۷ کیلوگرم مردان شد و رکورد جدیدی را در این ماده به ثبت رساند.
اجرای رحمان به حدی زیبا بود که همه تماشاگران حاضر در ورزشگاه از شدت وجد و خوشحالی فریاد می زدند. شادی و هلهله هموطنان رحمان در ورزشگاه ، تمام جمعیت تماشاگر حاضر در ورزشگاه را به تشویق و فریاد شادی واداشت.
وزنه ای به سنگینی ۳۱۰ کیلوگرم، معادل وزن سه بچه فیل و یا ۵۰ توپ بولینگ و یا ۸۵ گالن شیر است.
واقعا تصور اینکه انسانی بتواند وزنه ای با این سنگینی را روی سینه خود بنشاند و بعد فقط با استفاده از قدرت قسمت بالایی بدن آن را بلند کنید، حقیقتا ناممکن است.
رکورد قبلی این ماده هم با وزنه ۲۹۰ کیلوگرمی در اختیار خود رحمان بود.
رحمان بعد از این رقابت به خبرنگاران گفت: من واقعا خوشحالم و از اینکه توانستم حد نصاب ۳۰۰ کیلوگرم را هم پشت سر بگذارم و قوی ترین ورزشکار تاریخ بازیهای پارالمپیک شوم ، واقعا احساس غرور می کنم.
رحمان افزود: من می خواهم الهام بخش همه کسانی باشم که دچار ناتوانی هایی هستند و در خانه نشسته اند و زندگی فعالی ندارند ؛ به خصوص جوانان.
رحمان چهار سال پیش هم در بازیهای پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن صاحب مدال طلا شده بود .
وی در رقابتهای فینال این ماده در ریو ، با برتری بر عمر مسعد از مصر که صاحب مدال نقره شد ، به میزان ۷۵ کیلوگرم بر او پیشی گرفت.
مسعد در مصاحبه ای بعد از این رقابت گفت: کسب مدال نقره برای من فرقی با مدال طلا ندارد، چون شکست دادن رحمان واقعا غیر ممکن است.
در این رقابت جمیل الشبلی وزنه بردار اردنی با بلندکردن وزنه ۲۳۴ کیلوگرمی صاحب مدال برنز شد.

۷۰۲/۶۰۲

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس