تاریخ انتشار: ۲۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر آموزش و پرورش درباره عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: از اسفندماه سال گذشته در حال ارزیابی عملکرد هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان بودیم و در حال بررسی هستیم و متاسفانه برخی اطلاعات و آمار که برخی افراد اعلام کردند بدون بررسی دقیق بوده و ما هم از نهادهای نظارتی کمک گرفتیم و […]

[ad_1]

وزیر آموزش و پرورش درباره عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: از اسفندماه سال گذشته در حال ارزیابی عملکرد هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان بودیم و در حال بررسی هستیم و متاسفانه برخی اطلاعات و آمار که برخی افراد اعلام کردند بدون بررسی دقیق بوده و ما هم از نهادهای نظارتی کمک گرفتیم و امید است بتوانیم به جمع بندی نهایی برسیم

به گزارش ایسنا، علی اصغر فانی در ادامه نشست خبری خود که در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۹۵-۹۶ ، برگزار شد، با بیان اینکه در بودجه سال ۹۵، دولت ۴۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت مطالبات پایان خدمت بازنشستگان در نظر گرفته است که امیدواریم هرچه زودتر تخصیص یابد گفت: مطالبات بازنشستگان در سال ۹۴، ۱۵۰۰ میلیارد تومان است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: امسال ۳۶ هزار همکار فرهنگی می توانند بازنشسته شوند، البته درخواست کردیم افرادی که امکان ادامه خدمت دارند بازنشسته نشوند و یکسال دیگر با ما همکاری کنند.

سیاست آموزش و پرورش در انتخابات

سازوکار آموزش و پرورش برای جبران کمبود نیرو

وی درباره سیاست وزارت آموزش و پرورش برای حضور در انتخابات آتی گفت: سیاست ما در انتخابات، تقویت حضور مردم در پای صندوق های رای  و نه جانبداری از جریان خاص است.

فانی درباره سازوکار آموزش و پرورش برای جبران کمبود نیرو گفت: کمبود نیروی انسانی را از طریق پرداخت حق التدریس به همکاران شاغل و بکارگیری نیروهای آزاد تامین خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه از توزیع ۲۵ میلیارد تومان بابت کمک سرانه مدارس، ۴۰ میلیارد تومان بابت یارانه دفترچه تغذیه رایگان در مناطق محروم، ۳۵ میلیارد تومان بابت توسعه فعالیت های تربیت بدنی، ۳۵ میلیارد تومان بابت توسعه کمی و کیفی پیش دبستانی بویژه در مناطق دوزبانه خبر داد و گفت: بودجه مصوب امسال آموزش و پرورش ۳۰ هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان است.

فانی با بیان اینکه میانگین حقوق فرهنگیان قریب به ۸۵ درصد رشد کرده است گفت : همچنان کاهش فاصله دریافتی معلمان با پرسنل دستگاههای دیگر را وظیفه خود می دانیم.

جلسات فانی با نمایندگان استیضاح کننده

فانی درباره سرانجام استیضاحش گفت: استیضاح حق نمایندگان است و تا کنون سه جلسه با نمایندگان استیضاح کننده داشتیم. گلایه از عدم تامین معیشت معلمان مطرح است در حالی که هیچ وزیری از ابتدای انقلاب نتواسته این کار را انجام دهد اما ما در دولت یازدهم حقوق فرهنگیان را تا ۸۵ درصد اضافه کردیم.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره مشکلات پیرامون نقل و انتقالات معلمان گفت: در چندسال اخیر شاهد بودیم که افرادی از مناطق برخوردار از ردیف استخدامی مناطق محروم استفاده می‌کردند و به مناطق کمتر برخوردار می رفتند و پس از چندسال متقاضی بازگشت به زادگاهشان می شدند. طرح استخدام از بوم برای بوم را در پیش گرفتیم اما به هرحال تا وقتی مناطق برخوردار با تورم نیروی انسانی و مناطق کمتر برخوردار با کمبود نیروی انسانی مواجه اند با این مشکلات روبرو هستیم.

ادامه دارد

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس