تاریخ انتشار: ۰۵ بهم ۱۳۹۴
حجت الاسلام غرویان:

اینکه حاج سید حسن آقا در برابر این همه هجمه به ایشان، هیچ چیزی نمی گویند و سکوت می کند نشان دهنده این است که نمره ایشان ۲۰ است و ایشان حائز بالاترین نمره اخلاقی است.

به گزارش “گذارنیوز” و به نقل از صدای ایران حجت الاسلام  محسن غرویان در این باره گفت: من ایشان را یک مجتهد بروز، با نشاط و قبل از هر چیز اخلاقی می دانم که این به خاطر روحیات و صفای باطنی مردم داری است که ایشان دارند که فوق همه صفات دیگر است.

وی افزود: این اعلمیت ها را همه دارند، ولی ایشان امتیازها و مرجحات دیگری نیز دارند که من در حاج حسن آقا آن بعد اخلاقی، مردم داری، خوش برخوردی و حشر و نشر با جوانان، دلسوزی برای مردم، ملت و مواردی از این دست در ایشان بسیار بالا می بینم.

غرویان ادامه داد: این روحیاتِ مردمی، اخلاقی و عرفانی ایشان قابل توجه است وهمین که این همه هجمه به ایشان می شود و ایشان هیچ چیزی نمی گویند، نشان دهنده این است که نمره ایشان ۲۰ است و ایشان حائز بالاترین نمره اخلاقی است.

غرویان تاکید کرد: شما می بینید که افرادی که در مقابل ایشان صف کشیده اند چه حرف ها و چه بد اخلاقی هایی انجام می دهند و چه توهین هایی می کنند که نه منطبق با دین و نه اخلاق است ولی ایشان حتی یک کلمه پاسخ نمی دهند که خود اینکه انسان اینقدر در برابر دروغ ها، تهمت ها و برچسب ها و هتک حیثیت هایی که انجام می شود صبور باشد، نشان از اخلاق مدار بودن ایشان است.

این استاد حوزه علمیه قم افزود: این صبر که صبر ایوب می گویند همین است و چیز دیگری نیست و این خودش یک امتیاز مرجح بسیار ارزشمندی است.

وی افزود: ما می خواهیم جامعه را به سمت اخلاق ببریم، پس باید انسان هایی این چنینی حضور داشته باشند تا جامعه را به سمت اخلاق هدایت کنند.

غرویان در پایان خاطر نشان کرد: من امتیاز اخلاق مداری را در ایشان امتیاز بسیار بالایی می دانم و قطعأ چنین انسان هایی اگر در مدیریت کشور قرار گیرند، همین روحیات خودشان را در جامعه هم منتشر می کنند و جامعه هم به سمت اخلاقیات پیش می رود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس