تاریخ انتشار: ۲۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] تکواندو حالا قطب سوم کسب مدال ایران در المپیک است چراکه از ۲۰۰۰ سیدنی ایران همیشه یک مدال را داشته است فدراسیون جهانی تکواندو به ستاره وزن ۵۸-کیلوگرم ایران لقب سونامی را داده بود و نفر اول این وزن از امروز اولین تجربه های المپیکی خود را پشت سر می گذارد. به گزارش “ورزش […]

[ad_1]

تکواندو حالا قطب سوم کسب مدال ایران در المپیک است چراکه از ۲۰۰۰ سیدنی ایران همیشه یک مدال را داشته است

فدراسیون جهانی تکواندو به ستاره وزن ۵۸-کیلوگرم ایران لقب سونامی را داده بود و نفر اول این وزن از امروز اولین تجربه های المپیکی خود را پشت سر می گذارد.

به گزارش “ورزش سه”، تکواندو حالا قطب سوم کسب مدال ایران در المپیک است چراکه از ۲۰۰۰ سیدنی ایران همیشه یک مدال را داشته است و حالا ۴ تکواندوکار راهی ریو شده اند که بیشتر از همیشه به این رشته امید می رود. ۲ طلا هادی ساعی در۲۰۰۴ آتن و ۲۰۰۸ پکن، نقره محمد باقری معتمد۲۰۱۲ لندن و برنز هادی ساعی ۲۰۰۰ سیدنی و یوسف کرمی ۲۰۰۴ آتن از مسابقات تکواندو رقابتی حساس و پرامید برای ایرانی ها در المپیک ساخته است.

حالا در اولین روز اصلی ترین شانس طلای ایران در تکواندو کار خود را شروع می کند. فرزان عاشور زاده تنها با ۱۹ سال سن تمام ایران را به خود امیدوار کرده است تا او سومین طلای ایران را به ویترین افتخارات اضافه کند. این انتظارات بدون پشتوانه نیست. طلای دو مرحله گرندپریکس منچستر و مکزیک، نقره گرندپریکس قزاقستان ومدال طلای بازی های آسیایی۲۰۱۴ از او یک ستاره مهارنشدنی ساخته است که فدراسیون جهان لقب “سونامی تکواندو” را به او داد چرا که بعد از حضور در بازی های جهانی به هیچ مدالی نه نگفت و همه آن را برای خود کرد.

فرزان با ۱۹ سال سن حالا می خواهد مدال المپیک را هم به افتخاراتش اضافه کند. او برای این کار مسیر مناسبی را تا نیمه نهایی دارد. او در دور نخست “عمر حجمی” از کشور مراکش را پیش رو دارد. این تکواندوکار مراکشی از مسابقات قاره ای موفق به کسب سهمیه شده است. برنده اسپانیا و چین دومین رقیب عاشورزاده خواهد بود.

 

در قسمت دیگر جدول تکواندوکاران مکزیک ، لیبی و برزیل حضور دارند. دیدار عاشورزاده با “تروتسا” اسپانیایی در دور دوم حساسیت بالایی دارد. “کارلوس ناوارو” مکزیکی دیگر رقیب سرسخت عاشورزاده برای رسیدن به دیدار نهایی است. “تائه هون کیم” کره ای هم از پائین جدول به احتمال زیاد به دیدار نهایی و عاشورزاده خواهد رسید.

با این حال او پسر پرامید تکواندو ایران است که برنامه مبارزات او این طور خواهد بود:

مرحله مقدماتی وزن ۵۸-کیلوگرم مردان: فرزدان عاشورزاده  ساعت ۱۸:۱۵

مرحله یک چهارم نهایی   شروع از ساعت ۲۲:۴۵

مرحله نیمه نهایی   شروع از ساعت ۴۵ دقیقه بامداد پنجشنبه

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس