تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان از دریافت مجوز راه‌اندازی مرکز رشد واحدهای فناور در این واحد دانشگاهی خبر داد. به گزارش ایسکانیوز، عبدالرحمن یعقوبی بیان کرد: به همت سرپرست دانشگاه و حوزه پژوهش و فن‌آور موفق به دریافت مجوز و راه‌اندازی مرکز رشد واحد‌های فناور این واحد دانشگاهی شدیم. وی افزود: […]

[ad_1]

مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد سراوان از دریافت مجوز راه‌اندازی مرکز رشد واحدهای فناور در این واحد دانشگاهی خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز، عبدالرحمن یعقوبی بیان کرد: به همت سرپرست دانشگاه و حوزه پژوهش و فن‌آور موفق به دریافت مجوز و راه‌اندازی مرکز رشد واحد‌های فناور این واحد دانشگاهی شدیم.

وی افزود: مرکز رشد یا انکوباتور یکی از ابزارهای رشد اقتصادی است که به منظور حمایت از کارآفرینان تحصیل کرده راه‌اندازی می‌شود که با ارائه امکانات و تسهیلات عمومی، زمینه رونق شرکت‌های جدید را فراهم می‌کند.

مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد سراوان استفاده از مراکز رشد را به عنوان یکی از ابزارهای پذیرفته شده در راستای تبدیل خلاقیت‌ها و دست آوردهای علمی
و تحقیقاتی به محصولات قابل ارائه به بازار عنوان کرد و ادامه داد: «این مراکز فضای اداری، فنی و آزمایشگاهی همراه با خدمات حمایتی با حداقل هزینه را برای شرکت‌های نوپا فراهم می‌کند و مشاوره‌های لازم را در زمینه‌های فنی، مدیریتی و حقوقی می‌دهد.

یعقوبی کمک به جذب بیشتر کارآموزان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در بازار کار و ایغاد شغل، ایجاد واحدهای صنعتی کوچک و متوسط فنی و تخصصی، ایجاد صنایع تبدیلی خرما در شهرستان سراوان، نوسازی، انتقال فناوری و استفاده از اکتشافات علمی جدید، افزایش بازدهی نیروی کار بالقوه و استفاده بهینه از سرمایه عظیم ملی و رونق اقتصادی شهرستان را از اهداف این مراکز عنوان کرد.

وی اظهار کرد: شرکت‌های نوپا و افراد صاحب ایده‌های نو متقاضی استقرار در مرکز رشد این دانشگاه برخورداری از خدمات به حوزه پژوهش و فن‌آوری دانشگاه مراجعه کنند.

پس از دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر و واحد زاهدان، سراوان سومین واحد دانشگاهی در سیستان و بلوچستان است که موفق به دریافت مجوز راه‌اندازی مرکز رشد واحدهای فناور شده است.

۱۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس