تاریخ انتشار: ۱۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] در حالی که میزان فروش خودروهای سبک در آمریکا در ماه آگوست کاهش یافته،‌ اما چشم‌انداز صنعت خودرو در این کشور روشن باقی مانده است. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بخش مالی یاهو، فروش خودروهای سبک در آمریکا، در آگوست ۲۰۱۶ با افتی ۳٫۵ درصدی به ۱٫۵۱ میلیون واحد رسیده است. این […]

[ad_1]


در حالی که میزان فروش خودروهای سبک در آمریکا در ماه آگوست کاهش یافته،‌ اما چشم‌انداز صنعت خودرو در این کشور روشن باقی مانده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بخش مالی یاهو، فروش خودروهای سبک در آمریکا، در آگوست ۲۰۱۶ با افتی ۳٫۵ درصدی به ۱٫۵۱ میلیون واحد رسیده است. این سومین ماه کاهش فروش در سال جاری بوده است.

علاوه بر این، نرخ سالانه فروش تنظیم شده فصلی (SAAR) از ۱۷٫۸۶ میلیون واحد در ماه جولای و ۱۷٫۷۹ میلیون واحد در آگوست ۲۰۱۵، به ۱۶٫۹۷ میلیون واحد در ماه آگوست کاهش یافت. این در حالی است که بخش تولید کامیون و وسایل نقلیه سنگین به رکوردزنی فروش خود ادامه می‌دهد.

شرکت خودروسازی جنرال‌موتورز، در آگوست ۲۰۱۶ بیشترین حجم فروش را داشته است. در میان شش خودروساز اصلی آمریکایی و ژاپنی، تنها شرکت  FCA (فیات-کرایسلر) ‌آمریکا بوده که توانسته در ماه گذشته میزان فروش خود را نسبت به زمان مشابه سال گذشته افزایش دهد.

جزئیات افت فروش خودروسازان آمریکایی

در ماه آگوست جنرال موتورز ۲۵۶ هزار و ۴۲۹ دستگاه خودرو به فروش رسانده که نسبت به سال گذشته افتی ۵٫۲ درصدی را نشان می‌دهد.

 

شرکت خودروسازی فورد نیز با افتی ۸٫۴ درصدی نسبت به سال گذشته در آمریکا مواجه شده است. میزان فروش این خودروساز در ماه آگوست به ۲۱۴ هزار و ۴۸۲ دستگاه رسیده است. حجم فروش برند لینکلن با رشدی ۷ درصدی نسبت به سال گذشته به ۹۲۴۳ دستگاه در ماه آگوست رسید و برند فورد با ۹ درصد کاهش فروش ۲۰۵ هزار و ۲۳۹ دستگاهی را به ثبت رساند.
شرکت خودروساز FCA  اما با رشد سالانه ۳ درصدی فروش محصولات خود مواجه شد. این شرکت در آگوست ۲۰۱۶ معادل ۱۹۶ هزار و ۷۵۶ دستگاه خودرو به فروش رسانده است.

جزئیات افت فروش خودروسازان ژاپنی

فروش شرکت خودروسازی تویوتا، در ماه آگوست با افتی ۵ درصدی  نسبت به سال گذشته به ۲۱۳ هزار و ۱۲۵ دستگاه رسید. فروش خودروی لکسوس نیز با افتی ۷٫۶ درصدی به ۳۰ هزار و ۹۳۸ دستگاه رسید.

فروش شرکت هوندا و نیسان نیز به ترتیب ۳٫۸ و ۶٫۵ درصد کاهش داشت تا تعداد خودروهای فروخته شده این شرکت‌ها به ترتیب به ۱۴۹۵۷۱ و ۱۲۴۶۳۸ دستگاه برسد. 

 

چشم‌انداز بازار خودرو آمریکا

بسیاری از تحلیلگران معتقدند که فروش خودروی آمریکا به یک حالت یکنواخت رسیده است. در حالی که انتظار می‌رود فروش خودروها در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ قدرتمند باقی بماند، مشخص نیست که فروش سالانه بتواند به رکورد ثبت شده در سال ۲۰۱۵ برسد.
با وجود این، به نظر می‌رسد بخش خودروسازی آمریکا سال خوبی را پشت سر خواهد گذاشت. این در حالی است که در هشت ماه نخست سال ۲۰۱۶ میزان فروش خودرو در این کشور از مرز ۱۱٫۶۷ میلیون دستگاه گذشته است. سطوح اشتغال بالا، افزایش درآمد افراد، قیمت پایین سوخت و دسترسی آسان به اعتبار، برخی از عوامل محرک فروش هستند.

علاوه بر این، سن متوسط بالای خودروهای درون جاده‌ها  تقاضای جایگزینی خودروهای فرسوده را افزایش داده است. با وجود این، فشار برای حفظ مشوق‌های جذاب و معاملات، ممکن است سود خودروسازان را کاهش دهد. 

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس