تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] کاروان ایران با مدال های روز پنجم عملا ۸ مدالی شد. ۸ مدالی که ۳ مدال اش طلایی است و پنج مدال اش نقره است. مدال های طلای ایران را ساره جوانمردی ، مجید فرزین و محمد خالوندی به دست آورده اند و نقره هارا : پاکباز ،قلعه، ناصری ،نعمتی و رنجبر ، سجاد […]

[ad_1]

کاروان ایران با مدال های روز پنجم عملا ۸ مدالی شد. ۸ مدالی که ۳ مدال اش طلایی است و پنج مدال اش نقره است. مدال های طلای ایران را ساره جوانمردی ، مجید فرزین و محمد خالوندی به دست آورده اند و نقره هارا : پاکباز ،قلعه، ناصری ،نعمتی و رنجبر ، سجاد محمدیان و عبدالله حیدری

خالوندی پرتابگر نیزه ایرانی سومین طلای کاراوان پارالمپیک را به دست آورد. 

به گزارش عصرایران در جریان مسابقات  کلاس F57 بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو دو پرتابگر نیزه کشورمان موفق به کسب مدال های طلا و نقره شدند.

 مسابقات پرتاب نیزه کلاس F۵۷ بعد از ظهر دوشنبه به وقت محلی در ورزشگاه المپیک شهر ریودوژانیرو برگزار شد و محمد خالوندی و عبدالله حیدری به نمایندگی از ایران با ۱۲ ورزشکار دیگر به رقابت پرداختند.

محمد خالوندی در تلاش اول خود نیزه را ۴۵.۲۶ متر و در تلاش دوم ۴۵.۶۳ متر پرتاب کرد تا رکورد جهان را به نام خود ثبت کند. وی در تلاش های سوم و چهارم به ترتیب نیزه را ۴۳.۸۹ متر و ۴۴.۲۴ متر پرتاب کرد و در پرتاب پنجم با ثبت رکورد ۴۵.۸۵ متر توانست برای بار دوم رکورد جهان را جابه‌جا کند.

این پایان کار خالوندی نبود، چرا که او در تلاش ششم خود یکبار دیگر رکورد جهان را شکست و نیزه را ۴۶.۱۲ متر پرتاب کرد.

بدین ترتیب خالوندی توانست بالاتر از سایر ورزشکاران این رقابت به مقام قهرمانی برسد و سومین طلای کاروان پارالمپیک کشورمان در بازی های ۲۰۱۶ ریو را به نام خود ثبت کند.

دیگر ورزشکار ایرانی در این رقابت محمد حیدری بود که او نیز عملکرد موفقیت‌آمیزی داشت و توانست به مقام نقره دست پیدا کند.

حیدری در پرتاب های اول، دوم و سوم به ترتیب رکوردهای ۴۲.۰۳ متر، ۴۳.۷۷ متر و ۴۰.۸۲ متر را به ثبت رساند. وی در پرتاب های چهارم و پنجم مرتکب خطا شد و در تلاش ششم نیز نیزه را ۴۱.۹۱ متر پرتاب کرد و با ثبت بهترین رکوردش که همان ۴۳.۷۷ متر بود، ضمن ارتقای رکورد شخصی‌اش، صاحب مدال نقره شد .

ایران در روز پنجم طلای مجید فرزین در وزنه برداری را هم به دست آورده بود. 

کاروان ایران با مدال های روز پنجم عملا ۸ مدالی شد. ۸ مدالی که ۳ مدال اش طلایی است و پنج مدال اش نقره است. مدال های طلای ایران را ساره جوانمردی ، مجید فرزین و محمد خالوندی به دست آورده اند و نقره هارا :  پاکباز ،قلعه، ناصری ،نعمتی و رنجبر ، سجاد محمدیان و عبدالله حیدری

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس