تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مقامات ایتالیا روز گذشته (دوشنبه) با شرکت در مراسم سومین سالگرد فاجعه غرق شدن کشتی حامل پناهجویان در آب‌های اطراف جزیره “لامپدوزا” یاد قربانیان را گرامی داشتند. به گزارش ایسنا، در این حادثه ۳۸۶ پناهجو که اغلب از کشورهای آفریقایی بودند، جان باختند. از سال ۲۰۱۳ میلادی و زمان وقوع این حادثه تاکنون، این […]

[ad_1]

مقامات ایتالیا روز گذشته (دوشنبه) با شرکت در مراسم سومین سالگرد فاجعه غرق شدن کشتی حامل پناهجویان در آب‌های اطراف جزیره “لامپدوزا” یاد قربانیان را گرامی داشتند.

به گزارش ایسنا، در این حادثه ۳۸۶ پناهجو که اغلب از کشورهای آفریقایی بودند، جان باختند.

از سال ۲۰۱۳ میلادی و زمان وقوع این حادثه تاکنون، این اولین بار است که مقام های رسمی ایتالیا در مراسم این روز مشارکت داشتند.

“آنجلینو آلفانو” وزیر کشور ایتالیا ضمن شرکت در این مراسم گفت: این اقدام به این معنا است که اروپا باید بیدار شود زیرا زمانی که خود را با کشوری همچون ایتالیا متعهد می‌کنید و می‌گویید که در زمینه بحران پناهجویان همکاری می‌کنید اما این مشارکت را اجرایی نمی‌کنید، عدم اطمینانی ایجاد می‌شود که نشان‌دهنده آینده‌ای بد است.

این مراسم در حالی برگزار شد که روز دوشنبه گارد ساحلی ایتالیا از نجات حدود ۵۶۵۰ پناهجو در ۴۰ قایق در آب‌های اطراف این کشور خبر داد. به گفته مقام های این کشور این بالاترین رقم پناهجویان نجات یافته در یک روز طی سال‌های اخیر بوده است.

به گزارش یورونیوز، طبق اعلام کمیساریای عالی پناهدگان سازمان ملل متحد در نتیجه جنگ و شرایط نامناسب زندگی، بیش از ۶۵ میلیون مرد، زن و کودک آواره شده و به کشورهای دیگر پناه برده‌اند. بر اساس گزارش سال ۲۰۱۵ این سازمان یک نفر از هر ۱۱۳ نفر در دنیا پناهجو است و با توجه به وخامت اوضاع جنگ در خاورمیانه طی سال جاری پیش‌بینی می‌شود که این رقم افزایش یافته باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس